Ekonomi

Memur emeklilerine zam farkı 28 Temmuz’da ödenecek!

Emekli sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul ve yetim aylığı alanların 2022 yılı Temmuz ayı zam farkları ödemesi 28 Temmuz’da gerçekleşecek. Bu kapsamda 2 milyon 386 bin kişiye 6 milyon 477 milyon TL tutarında ödeme yapılacak.

6 MİLYAR 447 MİLYON TL

Temmuz başında örneğin 5 bin lira zamsız emekli aylığı alan bir memur emeklisinin hesabına 2 bin 85 lira zam farkı yatırılacak. 28 Temmuz Perşembe ödenecek temmuz ayı zam farklarının toplam tutarı ise 6 milyar 447 milyon 227 bin 858 lira olacak.

AYLIKLARIN ALINDIĞI TARİHE GÖRE ŞEKİLLENDİ

Aylıklarını her ay alanlara temmuz ayı olmak üzere 1 aylık tutarında; aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan “mayıs-haziran-temmuz” döneminde aylık alanlara, temmuz ayı olmak üzere 1 aylık tutarında, “haziran-temmuz-ağustos” döneminde aylık alanlara temmuz ve ağustos ayları olmak üzere 2 aylık tutarında, “temmuz-ağustos-eylül döneminde aylık alanlara temmuz, ağustos ve eylül ayları olmak üzere 3 aylık tutarında aylık farkı tahakkuk ettirildi.

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun SSK ve Bağ-Kur bentleri kapsamında gelir ve aylık almakta olanların aylıklarının ise zamlı olarak ödeme günlerinde ödenmeye başlandığı kaydedildi.


MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Finansal Hizmetler Güven Endeksi açıklandı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|