Dünya

Meksika’da şiddetli deprem

Meksika’da 6 büyüklüğündeki deprem paniğe neden oldu. Meksika Ulusal Sismoloji Servisi tarafından yapılan açıklamada, Guerrero eyaletindeki Tucpan şehrinin 22 kilometre güneyinde yerel saatle 08.31’de 6 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirilerek, depremin ardından şu ana kadar 11 binden fazla artçı sarsıntının meydana geldiği aktarıldı. Depremin Guerrero eyaletinin yanı sıra başkent Mexico City ve çevredeki Michoacan, Oaxaca, Puebla eyaletlerinde de hissedildiği belirtilirken, şimdiye kadar herhangi bir hasar ya da can kaybı tespit edilmedi.

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador depremden sonra yaptığı açıklamada, sivil savunma ekiplerinin harekete geçtiğini ve olayla ilgili raporun yakında bildirileceğini ifade etti.

Mexico City Belediye Başkanı Claudia Sheinbaum ise, şehirde hissedilen deprem sonrası kendilerine herhangi bir olumsuz ihbarın yapılmadığını aktardı.
Öte yandan Meksika’da 19 Eylül’de Michoacan eyaleti açıklarında 7.7 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, depremde 2 kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi de yaralanmıştı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Filistinli kadının mahrem yerlerini arama emri veren İsrail subayı terfi etti

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası