Dünya

Mehmet Öz seçimi kaybetti: Donald Trump’tan eşi Melania’ya ağır suçlama

ABD’de merakla beklenen ara seçimlerde Cumhuriyetçilerden aday olan Dr. Mehmet Öz’ün, Pennsylvania senatörlüğünü Demokrat rakibi John Fetterman’a kaybetmesi hem ülke basınında hem de uluslararası kamuoyunda gündem oldu.

TRUMP EŞİ DAHİL ÇOK SAYIDA KİŞİYE ÖFKELİ

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın da bizzat desteklediği ve Öz’ün mitinglerine katıldığı süreçte, sandıkta kaybetmesinin Trump’ı deliye döndürdüğü iddia edildi. ABD medyasında yer alan haberlerde Trump’ın Öz’ün kaybetmesiyle birlikte çok öfkelendiği ve birçok isme suçlamalarda bulunduğu öne sürüldü.

Dr. Öz’ü desteklemesi konusunda kendisine baskı yapan kişilere karşı çok öfkeli olduğu öğrenilen Trump’ın, özellikle eşi Melania’ya da tepki gösterdiği iddia edildi.

ABD merkezli saygın gazete New York Times’ta yer alan haberde, “Trump, Cumhuriyetçilerin ülke genelinde başarısız bir performans sergilemesinden dolayı çok öfkelendi ve özellikle Pennsylvania’da Dr. Mehmet Öz’ü desteklemesi konusunda tavsiye verenleri suçladığı öğrenildi. Bu kişiler arasında Trump’ın eşi Melania da bulunuyor” denildi.

Trump ve çevresindekilere kolayca erişebilmesiyle tanınan New York Times muhabiri Maggie Haberman sosyal medya üzerinden, “Trump’a yakın kişiler eski başkanın Öz’ü destekleme konusunda kendisini cesaretlendiren herkesi suçluyor. Buna eşi de dahil. Bu kararın Melania’nın en iyi kararı olmadığını söylüyor” paylaşımını yaptı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Trump’tan Amerikalı Yahudilere sitem

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER