Spor

Mbappe çıldırmış olmalı! 97 saniyede dev finale damga vurdu

Dünya Kupası’nda Kylian Mbappe fırtınası esti. 2018’de şampiyon olan Mbappe, 2022’ye de damga vurdu. Arjantin’in 2-0 üstün götürdüğü maçta Kylian Mbappe sahneye çıkıp her şeyi değiştirdi.

80’de kazanılan penaltıyı gole çeviren Mbappe, 82’de bir kez daha sahneye çıktı. Mbappe attığı gollerle maçı kaybetmek üzere olan Fransa’yı tekrar hayata döndürdü. Maç 2-0’dan 2-2’ye geldi.

RONALDO’DAN SONRA İLK

Opta’daki istatistiğe göre; Ronaldo’dan (2002) bu yana bir Dünya Kupası finalinde iki gol atan ilk oyuncu olan Kylian Mbappe’nin, Arjantin filelerine gönderdiği iki gol arasında sadece 97 saniye vardı. 7 maçta 7 gol atan Mbappe, Ronaldo’dan (2002’de 8 gol) bu yana tek turnuvada en fazla gol kaydeden isim oldu.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Hafif ağrıları olan Emre Mor antrenmanda yer almadı!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası