Spor

Mallan’dan olay Yeni Malatyaspor sözleri!

Yeni Malatyaspor Süper Lig’de yer alırken 2021-2022 sezonunda takımda forma giyen İskoç orta saha oyuncusu Stevie Mallan, oynadığı dönemle ilgili ses getirecek açıklamalarda bulundu.

Şimdilerde Spor Toto 1. Lig’de mücadele eden Yeni Malatyaspor’da 2021-2022 sezonunda forma giyen Stevie Mallan, Türkiye’de yaşadığı zorluklardan bahsetti.

“Temmuz, Ağustos ve Eylül’de maaş alamadım”

Daily Record’da yer alan haberde Mallan, “Takıma Temmuz ayında katıldım ve ilk maaşımı Ekim ayında aldım. Yani, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayı maaşlarını alamadım.” dedi.

Türkiye’de ödemelerin 10 ay üzerinden yapıldığını iddia eden 26 yaşındaki orta saha oyuncusu açıklamasına şöyle devam etti:

“Sadece bir ödeme alabildim”

“Yılın iki ayı hiçbir şey alamıyorsunuz. 10 ay boyunca ben sadece bir ödeme alabildim. Burada kulüp suçu yayıncı kuruluşa bağladı. Yayıncı kuruluş kulüplere ödeme yapmıyordu. Birkaç kez ödeme alamadığımız için antrenmana çıkmadık. Çünkü herkese borçları vardı kulübün. ‘Sana ödeyeceğiz, ödeyeceğiz’ deyip durdular. “

“Hastanede beklemek zorunda kaldım”

“Sırtımdan ameliyat olmam gerekiyordu. Sabah 6’da İstanbul’a gittim, özel bir hastaneydi. Kulüp ödeme yapmadığı için akşam 18.00’e kadar beklemek zorunda kaldım.  Hastaneden çıkarken görevliler nasıl ödediğimi sordular. Sanırım ödenen ücret 8 bin veya 10 bin Euro’ydu. Sonunda kulüp bu ödemeyi yaptı. Maçları kazanırsak ikramiyeleri elden ve zamanında nakit olarak ödeniyordu. Beni sezon sonuna kadar idare eden, alışverişimin ve arabamın parasını ödeyen şey de buydu” 

26 yaşındaki İskoç orta saha oyuncusu Yeni Malatyaspor’da lig ve kupada 36 maçta görev alırken 2 gol ve 1 asistlik skor katkısı sağladı

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Formula 1'de heyecan bu kez Singapur'da

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası