Dünya

Libya Başbakanı Dibeybe: Bu alandaki bütün girişimleri destekleme sözü veriyorum

Libya Ulusal Birlik Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Trablus’un “2022 Yılı Arap Dünyası Medya Başkenti” olması faaliyetleri çerçevesinde düzenlenen Trablus İletişim Forumu’nun açılış konuşmasında iletişim alanındaki önerilere açık olduğunu söyledi.

Ulusal Birlik Hükümeti olarak “Hükümet İletişim Birimi” kurduklarını kaydeden Dibeybe, söz konusu birimle hükümetin kararlarını, icraatlarını ve topluma ulaştırmak istediği bilgileri kamuoyu ile paylaştıklarını belirtti. Dibeybe, bu birimi bir propaganda aracı olarak görmediklerini vurguladı.

“İletişimle ilgili bütün girişimleri destekleme sözü veriyorum.” diyen Dibeybe, bütün kurumların kendi iletişim ve enformasyon aygıtlarını geliştirmesi gerektiğinin altını çizdi.

Dibeybe, hükümet olarak iletişim alanında atmış oldukları adımlar sayesinde daha önceki hükümetlere göre kendilerini topluma gerektiği gibi ifade etmeyi başardıklarını ve olumlu karşılık aldıklarını kaydetti.

Basın mensuplarına de seslenen Dibeybe “Gazetecilerin gerçekleri dikkatli bir şekilde nakletmeleri gerekir.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Trablus İletişim Forumu’na katılarak bir konuşma yaptı.

Arap Birliği, 16 Haziran 2021’de Trablus’u “2022 Yılı Arap Dünyası Başkenti” olarak seçmişti.

KAYNAK: AA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Suudi Arabistan: 2,4 milyon captagon hapı ele geçirildi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası