EĞLENCE

Kuş Dili Nedir? Kuş Dili Konuşmak Nasıl Öğrenilir?

Türkiye’nin birçok bölgesinde değişik kuş türleri ve insanlar arasında iletişim kurabilmek için kuş dili kullanılır. Bu dil, köy kesimlerinde bulunan bazı insanlar tarafından hızlı bir şekilde konuşulabilmektedir. Türkçe ile birlikte ıslık melodisiyle konuşulan dil kuş dili olarak bilinmektedir. Kuş Dili Nedir?

Bu dil özellikle Doğu Karadeniz bölgesinde oldukça sık kullanılmaktadır. Kuş dili sayesinde pek çok insan etkili bir iletişim kurabiliyor. Anlaşılmasının da konuşması kadar zor bir dil olduğunu belirtmek gerekir.

Kuş Dili Nasıl Öğrenilir?

Kuş Dili Nedir? Bu dili öğrenmek için mutlaka tecrübeli kişilerle konuşmaya çalışmak önemlidir. Bazı ufak püf noktaları vardır. Hecelerin sonuna ‘ge-ga-gi-gu’ gibi hecelemeler getirilir. Hecenin içinde yer alan ünlüye göre araya heceler koymak gerekir. Mesela seni seviyorum cümlesini sege nigi sege vigi yogo rugum şeklinde söylüyoruz. -rum gibi üç harfli hecelerde ise örnekte olduğu gibi koyduğumuz hecenin sonuna ekliyoruz yani rugum şeklinde kullanıyoruz. Kuş dili konuşabilmek için bilirkişilerle konuşmak ve çokça alıştırmak yapmak önemlidir. Eğer kuş dili öğrenmek istiyorsanız mutlaka bu dilin yaygın olarak kullanıldığı bölgelere gidip tecrübe etmeniz gerekir. Eğer akıcı bir şekilde konuşmaya alışırsanız çok eğlenceli bir dil.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Kan Taşı Nedir? Ne için kullanılır?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası