Dünya

Köpek kulübesine kapatılan çocuğun şoke eden trajedisi

ABD’de Kuzey Carolina’daki evinin bahçesinde dondurucu soğukta köpek kulübesinde bulunan çocuğun, korkunç hikayesi gündem oldu.

1400 METREKARELİK EVDE ÇOCUĞA YER YOKMUŞ

19 Ekim’de köpek kulübesinde bulunan 9 yaşındaki çocuğun ayakkabıları olmadan evin dışına atılması ve aylarca köpek kulübesinden kaldığını söylemesi ülkeyi ayağa kaldırdı. Bir komşunun ihbarı üzerine kulübede ince bir battaniye ve oyuncaklarıyla bulunan çocuk; babası, üvey annesi, halası ve dört kardeşinin kaldığı 1400 metrekarelik evde kendisine yer kalmadığı için dışarı atıldığını anlattı.

Çocuğu hapsetmekle suçlanan 32 yaşındaki baba Jonathan Star ve 40 yaşındaki üvey anne Sarah Lynette Starr hapse atılırken, ismi açıklanmayan çocuk da kardeşleriyle bakım merkezine alındı.

Küçük çocuğun California’da yaşayan öz annesiyse, basının görüşme taleplerini reddetti.

AİLE FOTOĞRAFLARINDAN ATILDI

Evdeyse küçük çocuğun yıllardır yaşadığı trajediyi gösteren fotoğraflar bulundu. Çocuk daha bir yaşındayken bir kafese kapatıldığını gösteren fotoğraf basına yansıdı.

Çocuğun, 8 aylık kardeşinin doğumundan sonra sosyal medyadaki aile fotoğraflarından da silindiği, bu durumun ailenin yakınları tarafından fark edildiği belirtildi. Aileye yakın birçok kişi, polise verdikleri ifadede aile fotoğraflarında 9 yaşındaki çocuğun olduğu kısımların bilinçli olarak kesildiğini, bunun kendilerini çok endişelendirdiğini söyledi.

AİLE ETKİNLİKLERİNDEN DE DIŞLANDI

Çocuğun aile etkinliklerinden de dışlandığı ve verilen yiyeceklerle dışarıda hayatta kalmaya çalıştığı ortaya çıktı. Evin bulunduğu Davidson County Şerifi Richie Simmons, “Böyle bir şeyi daha önce hiç görmedim” diyerek olay karşısında yaşadığı dehşeti anlattı.

Konfederasyon bayraklarının asılı olduğu evde ayrıca bazı aile üyelerinin ırkçı Klu Klux Klan örgütü flamalarıyla çekilmiş fotoğrafları da bulundu.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   En Sevilen Gökçe Bahadır Dizileri ve Filmleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER