EĞLENCEGezi Rehberi

Kolay Yoldan YHT Bileti Nasıl Alınır?

Hızlı tren günlük hayatımızı zaman açısından çok kolaylaştıran bir faktör. Teknolojinin ilerlemesiyle hızlı trenin hayatımıza girmesi ve aynı zamanda tren biletini de online olarak alınması her alanda işimizin kolaylaşmasını sağlıyor. YHT biletinizi siteden ya da E-bilet uygulamasından alabilirsiniz. Kolay Yoldan YHT Bileti Nasıl Alınır?

Hızlı tren bileti kaç gün önceden alınabilir?

Özel durumlar hariç olmak üzere; YHT’lerde seyahatin başlama tarihinden 15 gün Anahat trenlerinde ise seyahatin başlama tarihinden 30 gün öncesine kadar bilet satışına başlanır.

Hızlı tren bileti gardan alınır mı?

TCDD gişelerinden tren biletinizi direkt olarak görevliden alabilirsiniz. Bunun için Gar yada İstasyona gitmeniz gerekir. TCDD’dan Tren bileti almak için Çağrı merkezini arayabilirsiniz. Kolay Yoldan YHT Bileti Nasıl Alınır?

Tren biletleri gece kaçta satışa çıkıyor?

Biletlerin hedeflediğiniz gidiş tarihinden 1 ay ila 15 gün öncesinde, genellikle sabah 07.00-07.30 arası olmak üzere gece yarısı 00.00’dan sonra herhangi bir saatte satışa çıktığı bilgisi bulunuyor.

Hızlı trende öğrenci indirimi var mı?

13-26 yaş arası gençlere %15. 60-64 yaş arası yolculara %15. 65 yaş ve üstü yolculara %50.

Hızlı trenlerde bagaj var mı?

YHT Trenlerinde: Tren içerisinde baş üstünde bulunan bölüme sığacak ölçülerde sporcu çantaları( kişi başı iki parça), trenlerde el bagajı (kabin bagajı) olarak kabul edilerek aşağıdaki taşıma şartlarına göre ücretsiz taşınır. Yukarıda sınıflandırılan eşyaların yolcu başına tamamının toplam ağırlığı yolcu başına 30 kg.

El bagajı nereye konur?

Uçakta seyahat Uçakta koltuğunuza oturduktan sonra kabin bagajınızı koltukların üzerinde bulunan dolaplara yerleştirebilirsiniz.

 Biletini gidiş-dönüş olarak aynı çıkış ve varış istasyonlarından alan kişilerin yüksek hızlı tren biletlerine %20 indirim.

⦁ Genç İndirimi; 13 ile 26 yaş arasında bulunan kişiler için %20 indirim.

⦁ Milli Eğitim Bakanlığı mensubu öğretmenlere (özel ve resmi okul dahil) %20 indirim. Okulların müdür ve müdür yardımcıları, üniversite ve yüksekokul akademisyenleri ve Türk uyruklu olup yabancı ülkelerde çalışan öğretmenlerde dâhil.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Uygun Fiyata Uçak Bileti Bulmanın 7 Harika Yolu

⦁ Türk Silahlı Kuvvetleri çalışanlarına ve NATO’nun askeri görevli ve uzmanlarına %20 indirim.

⦁ Grup İndirimi; 12 kişilik gruplara veya 12 kişi ortak bilet alımlarında %20 indirim.

⦁ 60 yaş ile 65 yaş arasında olan yolculara %20 indirim.

⦁ 65 yaş üstü yolculara %50 indirim.

⦁ Yerli veya yabancı ayrımı olmaksızxın basın mensuplarının, Başbakanlık Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünce verilen kartlara %20 indirim.

⦁ TCDD personeline ve ailelerine %20 indirim.

⦁ 7-12 yaş arası çocuklara %50 indirim. 7 Yaş altındaki çocuklar eğer ayrı seyahat koltuğunda seyahat etmezlerse ücretsiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER