TV & SİNEMA

‘Killers of the Flower Moon’ Ertelendi!

Martin Scorsese imzalı filmin bu yıl Oscar sezonunda vizyona girmesi bekleniyordu.

Merakla beklenen Martin Scorsese filmi “Killers of the Flower Moon” bu sezonun ödül yarışından çıkmış bulunuyor. 2022’nin sonlarında yayınlanması beklenen proje, bunun yerine başlangıçta planlandığı gibi 2023 yılında yayınlanacak.

Apple’ın Will Smith başrollü “Emancipation” filmi için olan 2022 ödül sezonu planları geçtiğimiz Oscar törenindeki skandal tokat olayının ardından bozulunca, “Killers of the Flower Moon” filmi öne alınmıştı. 200 milyon dolarlık dram filminin çekimleri geçen yıl Eylül ayında tamamlandı, ancak zorlu ve uzun kugu süreçleriyle bilinen Scorsese’nin filmi bu yıl içinde tamamlaması mümkün değil gibi görünüyor. 2023 yılına ertelenen filmin dünya prömiyeri, muhtemelen Cannes ya da Venedik gibi büyük bir film festivalinde yapılacak. 

“Killers of the Flower Moon”un kaba kurgusu geçtiğimiz hafta Paramount ve Apple bağlantılı az sayıda kişi için özel bir gösterimle ilk kez sunuldu ve çok olumlu yorumlar aldı. Leonardo DiCaprio, Jesse Plemons ve Lily Gladstone’un performanslarının çok başarılı olduğu ve 3 oyuncunun da Oscar’a aday gösterilebileceği yorumları da yapıldı.

Film, Osaga cinayetleri ve FBI’ın doğuşu konu ediliyor. 1920’lerde, Oklahoma’daki Kızılderili birliği Osage’in üyeleri,toprakları altındaki petrolü keşfederler. Ancak petrolün getirdiği zenginlik, sayısız cinayeti de peşinden sürükler…

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Inside Out 2'nin Vizyon Tarihi Belli Oldu!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER