Spor

Katar’daki Kur’an-ı Kerim tilaveti paylaşım rekoru kırdı!

       
Haber7 Spor Servisi

FIFA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapan ilk Müslüman ülke olan Katar’ın geçtiğimiz yıl Al-Thumama Dünya Kupası Stadyumu’nun açılışında yaptırdığı Kur’an-ı Kerim tilaveti sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Geleneksel Arap kıyafetleri içindeki çocukların bir stadyumda Kuran ayetleri okuduğu bir video, yarın başlayacak olan FIFA Dünya Kupası’nın Katar’daki açılış töreni olduğu iddiasıyla viral oldu.

STADYUM AÇILIŞINDA KUR-AN KERİM OKUNDU

Dünya Kupası açılışı zannedilen videonun, 23 Ekim 2021 tarihli bir Instagram gönderisinede Katar’daki Al-Thumama Dünya Kupası Stadyumu’nun açılışı için paylaşıldığı ortaya çıktı.

GHAFİYA’YA BENZER ŞEKİLDE TASARLANDI

40.000 kapasiteli Al Thumama Stadyumu, yerel Amir Kupası Finali öncesinde açıldıktan sonra Katar’daki 2022 Dünya Kupası için turnuvaya hazır altıncı stadyum oldu. Arap dünyasında erkekler ve erkek çocukları tarafından giyilen ‘ghafiya’ya benzetilerek tasarlanan stadyum, 22 Ekim 2021’de Al Sadd ile Al Rayyan arasında düzenlenen Amir Kupası finalinden önce açıldı.

MÜSLÜMAN OLMAYAN KULLANICILARDA ÇOK BEĞENDİ

Dünya Kupası açılış töreni zennedilerek paylaşılan Kur’an-ı Kerim tilaveti büyük beğeni toplarken paylaşım saniyeler içinde binlerce beğeni alarak tekrar tekrar paylaşıldı. Sosyal medyada, Müslüman olmayan kullanıcıların da Kur’an-ı Kerim tilavetini beğenen paylaşımlar yapması dikkat çekti.

Ayrıca Doha News tarafından paylaşıan 24 Ekim 2021 tarihli tweet: “Katar, Dünya Kupası Al Thumama stadyumunun açılışında İslam Kültürünü böyle birleştirdi. Çocukların Kuran’dan ‘rahmet’ ile ilgili ayetler okuduğu görüldü.”

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Kaleciyle çarpıştı! Ronaldo kanlar içinde kaldı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER