Spor

Josef de Souza: Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum

Beşiktaş 2. Başkanı Engin Baltacı ve Josef De Souza basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Josef de Souza, zor bir hafta geçirdiğini belirterek, “4 maçta takımın yanında değildim. Gece gündüz çalışarak, normalden de erken sahalar döndüm. Takıma da hakeme de yardımcı oldum. Malum olay yaşandı. Normal davranmama rağmen 1 maç ceza aldım, kırmızı kart yedim. Büyük hayal kırıklığı yaşıyorum.” dedi.

“Yüzde yüz doğru bir reaksiyon gösterdim”

“Arkadaşlarımı korudum, hakeme yardımcı oldum. Sonunda çok haksız bir ceza aldım. Bu cezanın boyutu çok önemli değil. Ben 4-5 haftadır zaten takımdan uzağım. Niye böyle bir ceza verildiği asıl mesele. Ben orada yüzde yüz doğru bir reaksiyon gösterdim. TFF bana 5 maç da ceza verebilirdi. Böyle bir aksiyonun sonunda ceza verilmesini kabul edemiyorum. Hayal kırıklığına uğradım ve üzgünüm.”

“O esnada sahaya giren taraftar eğer Cenk ya da Salih’i sakatlasaydı?”

“Bir soru sormak istiyorum. Kötü bir olay yaşandı. O esnada sahaya giren taraftar eğer Cenk ya da Salih’i sakatlasaydı? Ya da elinde bir alet olsaydı? O oyuncular, hakem fark etmeksizin bir sakatlık ya da yaralama olsaydı ne olurdu? Bana yine 1 maç ceza mı verilecekti?”

“Bu cezanın ne kadar yanlış olduğunu tartışmaya gerek yok. Cenk ya da Salih’e futbol oynamalarını engelleyecek bir şey olsaydı ne olacaktı? Şu anda benim cezamı mı konuşacaktık? Herkes olayı kınayacaktı. Bu aradaki farkı düşünmek gerekiyor.”

Beşiktaş İkinci Başkanı Engin Baltacı ise “İsterdik ki Ankaragücü maçı sonrası daha güzel konuları konuşmak için bir araya gelelim. Öyle bir ortam olmadı. Hukuk kazalarının düzelme ihtimalinin her zaman olduğuna inanan bir hukukçuyum. Bu kadarla başlayayım.” dedi.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Rıza Çalımbay: Yediğimiz goller canımızı bu sene çok sıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER