TV & SİNEMA

İzleyenleri ‘Dolandıran’ Fragmanlar Artık Tarih Olacak!

Vizyona girecek filmler hakkında önceden ipuçları edinebildiğimiz, çoğu zaman izleyicileri heyecanlandırmak için hazırlanan fragmanlar pek çok hileye de yer verebiliyor. Fakat bazı yapım şirketleri, bu hileleri bir adım öteye taşıyarak tamamen sahte ögelere bile yer verebiliyor.

Bugünse ABD’den bu sahteciliğin önüne geçecek emsal bir karar geldi. ABD’li Savcı Stephen Wilson, iki Ana de Armas hayranının açtığı davada film stüdyolarının artık ‘yanlış reklamdan’ dolayı dava edilebileceğine hükmetti.

Stüdyo, fragmanın aldatıcı olmadığını savunmuştu:

  • Davalık olan o fragman.

Dava, ‘Yesterday’ filminin fragmanında Ana de Armas’ı gören; filmdeyse Armas’ın A’sına bile rastlayamayan iki hayran tarafından açılmıştı. Söz konusu film, dünya devlerinden Universal stüdyosu tarafından yayınlanmıştı. Universal avukatları, fragmanın “sanatsal ve betimleyici çalışma” olduğunu bile savundu.

Ana de Armas, aslında Yesterday filminde gerçekten de rol alacaktı. Fakat Armas, daha sonrasında kadrodan çıkarılmıştı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Netflix İçeriklerini Önceden İzlemek Mümkün Hâle Geliyor!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası