Spor

İtalyan teknik adam Mancini yasta! “O benim kardeşimdi”

Mancini, futbolculuk kariyerinde Sampdoria ve Lazio’da beraber forma giydiği, Inter’de yardımcı antrenörü olan 30 yıllık dostu Mihajlovic’in dün yaşamını yitirmesinin ardından Corriere dello Sport’a konuştu.

“O benim için bir kardeşti”

Deneyimli teknik adam, Mihajlovic için “Hayatımızın tüm aşamalarını beraber geçirdik. En azından en önemlilerini birlikte aştık. O benim için bir kardeşti, evet ben bir erkek kardeşimi kaybettim. Çünkü bizimkisi arkadaşlığın ötesindeydi. Bu aslında bu kadar çok duyguyu paylaştığınızda kaçınılmaz bir durum.” ifadelerini kullandı.

Mancini, Mihajlovic’i ilk kez 1990-1991’de Kızıl Yıldız’ın Şampiyonlar Ligi’ni kazandığı yıl gördüğünü ve o dönem forma giydiği Sampdoria’ya alınması gerektiğini yöneticilerine söylediğini aktarırken, “O dönem Roma bizden daha başarılı oldu, onlar aldı ama 2 yıl sonra en nihayet bizim takıma geldi ve büyük maceramız başladı. Sampdoria’da, Lazio’da ve Inter’de çok şey paylaştık. Pek çok şeyi ortak bir yolda kazandı. Sinisa her zaman yanımda oldu, şimdi de olacak.” yorumunu yaptı.

“Onu her zaman cesur şekilde hatırlayacağım”

Mancini, “53 yaşında birinin bu kadar gençken böylesine amansız bir hastalıktan gitmesi hiç adil değil. Sinisa, sahada olduğu gibi son ana kadar aslanlar gibi mücadele etti. Onu her zaman böyle kaya gibi set ve cesur şekilde hatırlayacağım.” ifadelerini kullandı.

Futbolda hem oyunculuk hem antrenörlük kariyerinin çok büyük kısmını İtalya’da geçiren Mihajlovic’in vefatı İtalyan basının manşetlerine de yansıdı.

Corriere dello Sport; “Büyük Sinisa güle güle”, La Gazzetta dello Sport; “Hoşça kal Mihajlovic. Her zaman Sinisa”, Tuttosport; “Büyük Sinisa” ve Il Messaggero da “Savaşcının dersi” manşetleriyle Sinisa Mihajlovic’in vefatını okuyucularına duyurdu.

Bir süredir lösemi tedavisi gören Mihajlovic dün hayatını kaybetmişti.

Kariyerinde Roma, Sampdoria, Lazio, Inter gibi İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarının formasını giyen, Sırbistan Milli Takımı’nın yanı sıra, yine İtalya’da Fiorentina, Sampdoria, Milan, Torino ve son olarak Bologna’da teknik direktörlük yapan Sinisa Mihajlovic’e ilk olarak Temmuz 2019’da lösemi tanısı konulmuş, genç teknik adam aldığı tedavilerle 2020 yılında hastalığı atlattığını açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası