Dünya

İstiklal’deki saldırı hakkında Bakan Soylu’nun ABD sözleri Pentagon yetkilisini afallattı

ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) üst düzey bir yetkili, Ukrayna-Rusya savaşı üzerine değerlendirmelerde bulundu.

BAKAN SOYLU: ABD’NİN TAZİYESİNİ KABUL ETMİYORUZ

İstiklal caddesinde 6 kişinin hayatını kaybettiği 81 kişinin de yaralandığı saldırı hakkında “Biz mesajı aldık ve çok güçlü bir karşılık vereceğiz. ABD’nin taziyesini kabul etmiyoruz” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şu açıklamada bulunmuştu;

İstiklal Caddesi bizim milletimizin nazlı bebeğidir. Bu eylemi gerçekleştirenlerin bize ne mesaj vermek istediklerini biliyoruz. Biz bu mesajı aldık. Hiç merak etmesinler, karşılığını daha ağır vereceğiz. Bugün Amerika tarafından yapılan taziye mesajını da katilin olay yerine ilk gelenlerden birisi olduğu gibi değerlendirmenin esas olduğunu ben düşünüyorum ve bu mesajın da karşılığı çok net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Yakın bir zamanda da görülecektir Allah’ın izniyle.

BAKAN SOYLU’NUN SÖZLERİ SORULDU

Pentagon yetkilisi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki saldırı üzerine “ABD’nin Ankara Büyükelçiliğinin taziye mesajını kabul etmediklerine” ilişkin açıklamasına yönelik soruya, “Bu brifingin Ukrayna odaklı olmasını istiyorum. Şunu söyleyeceğim, Türkiye halen çok önemli bir müttefik. Sizin Ukrayna dışındaki sorularınızı bu toplantı dışında değerlendirmekten memnuniyet duyarız.” yanıtını verdi.

KAYNAK: AA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Meydanlara akın ettiler: Bağdat'ta "ekim" gösterileri başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER