GÜNDEM

İstiklal Caddesi teröristi neden 40 dakika bekledi? Ayrıntılara ulaşıldı

Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen ve altı kişinin yaşamını yitirdiği, 81 kişinin ise yaralandığı hain ve kalleş terör saldırısıyla ilgili yeni bir ayrıntıya daha ulaşıldı. 

Geçtiğimiz Pazar günü İstanbul’un Beyoğlu İlçesi’ndeki İstiklal Caddesi’nde altı vatandaşımızın yaşamını yitirdiği, 81 kişinin ise yaralandığı hain ve kalleş terör saldırısını gerçekleştiren kadın terörist Ahlam Albashir’in (23) saldırıyı nasıl gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

BANKA TALİMAT GELMESİNİ BEKLEDİ

Saat 15.17’de Taksim Meydanı’nda yürüyen ve İstiklal Caddesi’ne giriş yapan Ahlam Albashir, saat 15.30’da İstiklal Caddesi’nde patlamanın yaşandığı banka oturdu. 40 dakika boyunca bankta oturarak vakit geçirdi.

Bölücü ve bebek katili terör örgütü PKK üyesi Ahlam Albashir ile birlikte hareket eden ve kalleş terör saldırısı organizasyonunun içerisinde bulunan bir örgüt üyesi, Ahlam Albashir’in bankta otururken fotoğraflarını çekti ve hemen Ahlam Albashir ile firari Bilal Hassan’ın İstanbul’a gelişini sağlayan ve Ayn El Arab’tan saldırının talimatını veren “Hacı” kod adlı kişiye gönderdi.

Kadın terörist Ahlam Albashir talimatı bekledi. Fotoğrafları inceleyen “Hacı” kod adlı bölücü ve bebek katili terör örgütü PKK’nın sözde sorumlusu talimatı verince kadın terörist Ahlam Albashir bombayı banka bıraktı ve kaçtı.

Resmi ifadesine bugün başlanması planlanan ve yakalandıktan sonra kendisiyle yapılan ön mülakatta yaşananları bu şekilde anlatan kadın terörist Ahlam Albashir’in o mülakatta “Talimat gelince bombayı bırakıp kaçtım” dediği bilgisine de ulaşıldı. 

NE OLMUŞTU?

İstiklal Caddesi’nde pazar günü 16.20’de büyük bir patlama meydana geldi. Patlamanın banka bırakılan bir pakette gerçekleştiği ve terör kapsamlı olduğu tespit edildi. Kameralar incelendi, saldırıyı gerçekleştiren teröristin PKK/YPG’nin özel istihbarat elemanı Alham Albashir olduğu saptandı. Önce Esenler’e oradan da Küçükçekmece’deki hücre evine kaçan Albashir gece yarısı yakalandı. Albashir, saldırıyı gerçekleştirdiğini, PKK’nın özel istihbarat biriminden bir terörist olduğunu itiraf etti. Albashir’e yardım eden Bilal Hassan isimli terörist her yerde aranırken, 2 kilit isim ise avlandı. Toplamda ise 50 kişi gözaltına alındı.

KAYNAK: SABAH

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER