GÜNDEM

İstiklal Caddesi açıldı, İmamoğlu’nun bank ve levhaları söküldü

Şehirlerin işlek caddelerinde terör saldırılarına karşı tedbir amaçlı olarak toplatılan çöp konteynerleri ile birlikte peyzaj ve banklarda terör tehdidine karşı risk oluşturuyor.

Beyoğlu İstiklal Caddesi‘ndeki bombalı saldırı ile ilgili polisin gece boyunca süren incelemeleri sona erdi. İstiklal Caddesi yeniden yaya trafiğine açıldı. Bombalı saldırının faili olduğu düşünülen kadının 40 dakika boyunca İstiklal Caddesi’ndeki bankta oturduktan sonra o noktada meydana gelen patlama, dikkatleri İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından caddeye eklenen oturaklara çevrildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi olarak Temmuz 2021‘de İstiklal Caddesi’ne eklenen bank ve levhalar, dünkü patlamanın ardından söküldü.

Emniyet güçlerinin patlamaya ilişkin incelemesinin ardından oturakların tek tek sökülmesi sonrası cadde yeniden yaya trafiğine açıldı.

Patlamanın olduğu yerdeki beton saksılar kaldırılarak polis bariyeri konuldu. İstiklal Caddesi üzerindeki diğer beton saksıların da bankları söküldü. Bundan böyle cadde üzerinde saksıların önünde oturulamayacak

İMAMOĞLU AK PARTİ’Lİ YILDIZ’A YÜKLENMİŞTİ

İstiklal Caddesi’ne oturak yapılmasına karşı çıkan AK Parti’li Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tepkisiyle karşılaşmıştı.

Temmuz 2021’de İstiklal Caddesi’ne eklediği banklarda incelemelerde bulunan İBB Başkanı İmamoğlu, AK Parti’li Yıldız’a şu sözlerle yüklenmişti:

 

KAYNAK: AJANSLAR
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   FETÖ'nün kasasına darbe: Yüz binlerce lira ele geçirildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER