Spor

İşte Arjantinli futbolculara verilen dev prim!

Katar’ın ev sahipliğindeki 2022 Dünya Kupası’nda şampiyon, dün oynanan final karşılaşmasının ardından belli oldu.

Normal süresi 2-2, uzatma bölümü ise 3-3 sona eren maçta Fransa’yı penaltı atışlarından mağlup eden Arjantin, tarihinin üçüncü Dünya Kupası zaferini yaşadı.

Futbolcular 1.3 milyon euro aldı

Arjantin Futbol Federasyonu, şampiyonluk nedeniyle oyuncularına kişi başı 1 milyon 300 bin euro dağıttı.

Tangocular bu primleri dağıtırken, FIFA’dan gelecek parayı da kullanacak. FIFA, şampiyon olan takıma yaklaşık 41 milyon euro para ödülü verdi.

Arjantin’e toplamda 52 milyon dolarlık ödül

2022 Dünya Kupası’nda şampiyonluğa ulaşan Arjantin, büyük bir gelirin de sahibi oldu.

ESPN’de yer alan haberde, Arjantin’in finale kadarki bölümden 30 milyon dolar kazandığı ve şampiyonluk ödülü olarak 12 milyon dolar daha kazanacağı belirtildi.

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) Başkanı Alejandro Dominguez ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şampiyonluk primi olarak 10 milyon dolar ödeme yapılacağını duyurdu. Böylelikle Arjantin, toplamda 52 milyon dolarlık bir ödül elde etti.

Ödüller arttı

Haberde, FIFA’nın 2018’de Rusya’nın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvaya göre daha fazla ödeme yaptığı belirtildi.

Rusya’daki turnuvada şampiyonluğa ulaşan Fransa’nın 38 milyon dolar, ikinci Hırvatistan’ın ise 16 milyon dolar gelir elde ettiği aktarılırken dört yıl öncesinde göre dağıtılan ödüllerin yüzde 29 arttığı kaydedildi.

Ek olarak 2022 Dünya Kupası’na katılan her ülkenin 2 milyon dolar kazandığı ifade edildi.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   İcardi'ye İtalya'dan sürpriz talip! Roma harekete geçti

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası