GÜNDEM

İstanbul’da sıcak havayı fırsat bilenler park ve sahillere koştu

İstanbul’da yükselen hava sıcaklıklarını ve güneşli havayı fırsat bilenler parkları ve sahilleri tercih etti.

Ocak ayı olmasına rağmen 16 dereceyi aşan hava sıcaklıklarını fırsat bilen İstanbullular, hafta sonunu park ve sahillerde geçirdi. Beşiktaş’ta bulunan Maçka Demokrasi Parkı ve Beşiktaş Sahili de gezmek isteyenlerin ilk tercihlerinden oldu. Maçka Demokrasi Parkı’nda kimi piknik yaptı, kimi evcil hayvanlarıyla yürüyüşe çıktı. Beşiktaş sahilini tercih edenler ise balık tuttu. Bazı İstanbullular deniz kenarında yürüyüp güzel havanın tadını çıkarırken karnelerini alan öğrencilerle aileleri sahilleri ve parkları dolaştı.

“OCAK AYINDAYIZ VE HAVA GÜNEŞLİ”

Parkta vakit geçiren Jemal Sabak, “Gerçekten çok ilginç bir durum. Ocak ayındayız ve hava güneşli. Özellikle geçen yıl tam da bu zamanlarda İstanbul’un kar fırtınası yaşadığını hatırlıyorum. Güneşin tadını çıkarıyorum, bu hava oldukça garip ama insanlar da eğleniyor. Montum yanımda, fakat üstümden çıkardım, şu anda kullanmıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“SON 56 YILIN EN SICAK KIŞ AYLARINI YAŞIYORMUŞUZ”

Parka arkadaş grubuyla gelen Öykü Kayaalp, “Biz de haberlerde duyduk ve aramızda konuşuyorduk. Son 56 yılın en sıcak kış aylarını yaşıyormuşuz. Tabi biz aslında mutluyuz güneşin altında olmaktan ama bir minvalde de düşündürücü. Önümüzdeki haftadan itibaren de sanırım soğuyacakmış havalar. O yüzden gelip biraz da son kez keyif yapmak istedik” diye konuştu.

“OCAK AYINDA KAR BEKLİYORDUK”

Çocuklarıyla piknik yapmak için gelen Tatiana Alptekin ise, “Ocak ayında kar bekliyorduk ama maalesef herhalde en sıcak Ocak’ı yaşıyoruz. Biz de vaktimizi dışarıda değerlendirmek istedik, çocuklarla küçük bir piknik molası yaptık” dedi.

“20-21 DERECE KADAR YÜKSEK BİR HAVA SICAKLIĞI VAR”

Sahile ailesiyle gelen Resul Coşkun, “Yaz havası yaşıyoruz, bu havayı bahar mevsimine dahi benzetemeyiz. Geçen kış dizlere kadar kar olan şehirde bugün belki 20-21 derece kadar yüksek bir hava sıcaklığı var. Bu havayı bir daha bulamayız, sahilde deniz havası alıyoruz biz de” ifadelerini kullandı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Vahim iddia: Doktor, morfin bağımlısı yaptığı hastadan 700 bin lira aldı

KAYNAK: DHA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası