GÜNDEM

İstanbul’a kar ne zaman yağacak? Uzman isim yanıtladı

Sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde seyrediyor. Aralık ayında kışı beklerken tekrar baharı yaşıyoruz. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen hava sıcaklıklarıyla ilgili açıklama yaptı. Orhan Şen yaptığı açıklamada ay sonuna kadar La Nina etkisinin süreceğini bildirdi.

Yaz aylarından sonra La Nina’nın etkisinin kuvvetlendiğini vurgulayan Orhan Şen, “Sonbaharda sıcak ve ve yağışların az geçmesinin nedeni var, o neden La Nina etkisi. La Nina denilen olay var dünyada. Bu sene yaz aylarından sonra La Nina kuvvetlendi bu yılın sonuna kadar etkisini sürdürecek. La Nina’nın etkisinde bazı bölgeler sıcak bazı bölgeler soğuk.” dedi.

LA NİNA’NIN ETKİSİ OCAK AYINDA KAYBOLACAK

Salı ve çarşamba günü hava sıcaklıklarının düşeceğini fakat kar yağmayacağını belirten Şen, “Haftaya salı çarşamba soğuma var ama kar yapacak bir soğuma değil. Anadolu’da kar yağışı devam ediyor. Ayın sonuna kadar da bu şekilde dalgalanma gidecek sıcak ve yağışlı devam edecek. La Nina’nın etkisi ocak ayında kaybolmaya başlıyor.” ifadelerini kullandı.

İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞAR?

İstanbul’da kar yağışı için önümüzdeki aylara işaret eden Şen şunları söyledi: “Batı bölgelerimizde kar yağışı İstanbul dahil olmak üzere Ocak – Şubat ayında olacak. Yeni yıl birlikte La Nina etkisi bitecek. Anadolu’da kar olur. 2-3 santim kar yağıyor. Bu ay sonuna kadar batı bölgeler dahil olmak üzere kar beklememek lazım. Kar ne zaman gelecek? Ocak ayında.”

 

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Peygamber Efendimiz'e hakaret eden öğretim görevlisine soruşturma

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası