Ekonomi

İstanbul ve İzmir’de Halk Ekmek’e Zam

İstanbul ve İzmir’de Halk Ekmek’e Zam Ankara’nın ardından İzmir ve İstanbul’da da Halk Ekmek için zam kararı verildi. Artan maliyetleri gerekçe gösteren 3 büyükşehir belediyesi de fiyatı 3 liraya çıkardı. 2 liraya satılan Halk Ekmek’in fiyatı 8 Ağustos’tan itibaren 3 liradan satılacak.

İzmir’de yüzde 20 zam!

İzmir Büyükşehir Belediyesi de Halk Ekmek fiyatını yüzde 20 artışla 2.5 liradan 3 liraya yükseltti. Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan ve artan maliyetlere dikkat çekilen açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“İzmirliye ucuz ve sağlıklı ekmek ulaştırmak için üretip Halk Ekmek Büfeleri’nde kar gözetmeden sattığımız ekmek fiyatında aşırı artan maliyetler nedeniyle düzenleme yapmak zorunda kaldık. 08.08.2022 Pazartesi gününden itibaren ekmeğimizin fiyatı 2,5 lira yerine 3 lira olacaktır.”

İstanbul ve İzmir’de Halk Ekmek’e Zam

“3 aydır zararına satıyorduk”

İBB şirketi Halk Ekmek A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, 2 TL’lik normal ekmek fiyatının 3 TL’ye çıkardıklarını açıkladı. Özgen Nama, “2 TL’ye dayanılacak gibi değildi. 3-4 aydır ekmeği zararına satıyorduk. Fırıncıların 210 gram ekmeği 5 TL’ye sattığı piyasada, 250 gramlık normal ekmeğimizin fiyatını 3 TL’ye çıkardık. Üzgünüz ama başka çaremiz kalmadı. Üretimin sürekliliği, kurumun yaşaması için fiyat düzenlemesi kaçınılmaz oldu” diye konuştu.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Borsa güne rekorla başladı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER