GÜNDEM

İstanbul ve Ankara’da DHKP/C operasyonu: 13 şüpheli yakalandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Devrimci Halk Kurtuluş Partisi/Cephesi (DHKP/C) Silahlı Terör Örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik soruşturma yürütülüyor. 

Soruşturma kapsamında İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce örgütün gençlik yapılanması olan DEV-GENÇ içerisinde faaliyet yürüten 9 şüpheli ve örgütün Armutlu Alan yapılanması içerisinde faaliyet yürüten 4 şüpheli tespit edildi. Toplam 13 şüpheliye yönelik iletişimin dinlenmesi ve fiziki takip sonucu şüphelilerin örgüt etkinliklerine sürekli katıldıkları, örgüt adına para topladıkları, korsan gösteri, yazılama yaptıkları belirlendi. Örgüt içerisinde aktif bir şekilde faaliyet gösteren şüphelilerin yakalanmasına yönelik İstanbul’da 12 ilçede 19 adrese, Ankara’da bir adrese olmak üzere toplam 20 adrese 16 Aralık’ta gerçekleştirilen operasyonda 12 şüpheli yakalandı. 

Yapılan aramalarda hedef şüphelilere ait çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümana el konuldu. Ayrıca Ozan T. adlı şüphelinin ikametinde yapılan aramada 2 kurusıkı silah, 30 gram uyuşturucu madde, 1 hassas terazi, 1 muşta, 1 ses fişeği ele geçirildi. Bu şüpheli de polis tarafından gözaltına alındı. Firari bir şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Öte yandan, şüphelilerin emniyette ifade alma işlemleri tamamlandı. Şüpheliler yarın adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

KAYNAK: DHA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Eren Abluka Sonbahar-Kış-7 operasyonu başladı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası