GÜNDEM

İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir TOKİ kuraları ne zaman? TOKİ kura çekimi ve sonuç açıklanma tarihi belli mi?

TOKİ sosyal konut projesine ülkenin dört bir yanından başvurular yoğun bir şekilde gerçekleşti. İstanbul,  Ankara, Bursa ve İzmir için TOKİ kura çekimi tarihleri araştırılıyor. Türkiye’de toplam 250 bin konut yapılacak .Sosyal konut projesinde nüfus yoğunluğu fazla olan iller için daha fazla pay bulunuyor. Peki İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir TOKİ kuraları ne zaman? TOKİ kura çekimi ve sonuç açıklanma tarihi belli mi?

İSTANBUL, ANKARA, BURSA, İZMİR TOKİ KURALARI NE ZAMAN?

İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir TOKİ kuraları için tarih henüz netleşmedi. Yeni bir gelişme olduğunda sizleri de haberdar edeceğiz.

KURA ÇIKMAZSA TOKİ BAŞVURU ÜCRETİ GERİ ALINABİLİYOR MU?

TOKİ başvuru ücretleri geri iade ediliyor. Başvuru ücretleri IBAN aracılığıyla hesaplara geri yatırılacak. Ödenen 500 TL’lik kura katılım ücretleri, sürecin tamamlanmasından sonra kura çıkmaması durumunda belirlenen IBAN’a yatırılacak.

TOKİ BİNALARI NASIL OLACAK?

TOKİ Başkanı Ömer Bulut yaptığı konuşmasında yapılacak binaların mimarisi hakkında detayları paylaştı. Ömer Bulut, “TOKİ’nin konut anlayışında son yıllarda özellikle yatay mimari yönünde az katlı, tamamen mahalle konsepti oluşturarak, içerinde sadece konut değil, diğer sosyal donatıları da içeren meydanı, camisi okulu olan yeni yaşam olanakları oluştu. Türkiye’de baktığımız zaman bundan sonraki uygulamalarımız ülkemizde şehircilik için örnek uygulamalar haline geldi.” sözlerini kullandı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Vali Yerlikaya'dan 30 Ağustos çağrısı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER