Dünya

İsrail, Filistinli avukat Hamouri’yi sınır dışı etti

İşgal altındaki Kudüs’te yaşayan 37 yaşındaki Filistinli avukat ve insan hakları savunucusu Salah Hamouri, İsrail hükümetine karşı güvenlik suçları işlediği gerekçesiyle vatandaşlığı bulunan Fransa’ya sınır dışı edildi.

İsrail İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Hamouri’nin sabah saatlerinde Fransa’ya giden bir uçağa bindirildiği belirtilerek, “Hayatı boyunca insanlara ve tanınmış İsraillere karşı tek başına ya da örgüt adına terör saldırıları organize etti ve gerçekleştirmeyi planladı” ifadeleri kullanıldı.

Geçtiğimiz 7 Mart tarihinde Hamouri’nin oturum izninin iptal edildiği ve 1 Aralık itibarıyla ülkeden sınır dışı edileceği açıklanmıştı.

KAYNAK: İHA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Afganistan'da sel: Son bir ayda 182 kişi öldü

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası