GÜNDEM

İmamoğlu’na seçimleri kazandıran isimden 6’lı masa tepkisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sırasında yaptığı kampanya ile kısa sürede gözleri üzerine çeken İBB Başkanı İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan’dan muhalefet partilerine yönelik dikkat çeken bir uyarı geldi.

İMAMOĞLU’NUN AJANSINDAN TEPKİ

Son olarak dün 6. kez toplanan masa liderlerinin adayı yine belirleyememesi üzerine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörlüğünü yapan Necati Özkan’dan tepki geldi.

İmamoğlu’na yakınlığı ile de bilinen Özkan, Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde,  bir an önce adayın belirlenip, seçim kampanyalarının belirlenmesi gerektiğini söyledi.

“KİTLELERİN DESTEĞİNİ ALACAK PARTİ HALA YOK”
Özkan, Cumhuriyet gazetesinde kaleme aldığı yazısında şu ifadeleri kullandı: “İktidardan kopan seçmen kitlelerinin desteğini alarak güç dengesini bariz biçimde sarsacak bir muhalefet partisi hâlâ yok.

“6’LI MASANIN ÇÖZÜMLERİ HALA NETLEŞMEDİ”
Elbette bu durumun pek çok nedeni var. Örneğin muhalefet partilerinin ortak çözüm önerileri hâlâ netleşmedi. Örneğin hangi partilerin seçimlere birlikte, hangilerinin ayrı gireceği kararı hâlâ verilmedi. Ve örneğin en azından Altılı Masa’nın ortak bir adayının olup olmayacağı bile belirsiz.

“ARTIK ADAY İLAN EDİLMELİ”
Muhalefet partilerinin artık detayları tamamlayıp hızla aday ilanına geçmesi şart. Çünkü aday yoksa ortada kampanya yoktur. Muhalefetin daha fazla gecikmesi iktidar bileşenlerinin işine yarar. Kampanyaya bir an önce başlanabilirse vaatlerin etkisini araştırmaya, hataları düzeltmeye, adayın performansını yükseltmeye ve seçmeni mobilize etmeye zaman kalır.”

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Tuzla'da İETT otobüsü alev alev yandı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|