GÜNDEM

İHH’dan Afganistan’daki yetimlere ve ailelerine yardım

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, bu yıl 11’incisi düzenlenen Yetim Dayanışma Günleri etkinlikleri kapsamında Afganistan’a giden ekipler, Kabil, Pervan ve Logar şehirlerinde yetimlere ve ailelerine hayırseverlerin yardımlarını dağıttı.

Kabil’de 16 farklı yetimhanede kalan 1309 çocuğa, içinde sırt çantası, kalem, defter, silgi, kalemtıraş gibi kırtasiye malzemelerinin yer aldığı eğitim seti ulaştırıldı.

Gelir Temini Projesi kapsamında da 9 yetim ailesine Tuk Tuk olarak bilinen 3 tekerlekli taşıma aracı verilirken, şehirdeki 6 yetimhaneye dağıtılmak üzere 6 büyükbaş ile küçükbaş adak-akika kurbanı kesildi.

Pervan vilayetinde 44 yetim ailesine kümesleriyle birlikte 704 adet tavuk dağıtıldı, 1056 kilo yem ve nakliye desteği sağlandı.

Yetim ailelerine süt keçisi verildi

Proje uygulanan şehirlerden Logar’da ise 70 yetim ailesine her birine ikişer olmak üzere 140 süt keçisi dağıtıldı.

Afganistan’daki etkinlikler kapsamında ayrıca başkent Kabil’de 350 yetim çocuğun katıldığı şenlik düzenlendi. Yemek ikramının ardından çeşitli oyunların oynandığı şenlikte, çocuklara uçurtma hediye edildi.

İHH’nın Yetim Sponsorluk Sistemi aracılığıyla dünyanın farklı coğrafyalarındaki yetimlere destek olmak isteyen bağışçılar, aylık 250 lira karşılığında bir çocuğun sponsoru olabiliyor.

Bağışçılar ayrıca, YETIM yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 lira yardımda bulunabiliyor. Daha yüksek tutarlarda bağış yapmak isteyenler ise İHH’nın internet sitesi ya da banka hesapları üzerinden açıklama kısmına “YETIM” yazarak destek olabiliyor.

 

KAYNAK: AA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Ümit Özdağ'ın Ali Erbaş'la ilgili iddiasına İçişleri'nden tepki: İspat etmezsen alçaksın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER