Teknoloji

Huawei CEO’sundan şok eden açıklamalar! Huawei küçülmeye gidebilir

Huawei CEO’su Ren Zhengfei’nin şirket yöneticilerine zorlayıcı ekonomik koşulların şirket için gerçek bir tehdit oluşturduğunu söylediği bildiriliyor.

The Register’da yer alan habere göre Ren’in yöneticilere Huawei’nin büyümek yerine nakit akışına ve kâra öncelik vermesi gerektiğini söyleyen bir mektup gönderdiği iddia ediliyor.

CEO’ya göre 2023’ten 2025’e kadar çok zorlu ekonomik koşullar altında şirketin hayatta kalmaya odaklanması gerekiyor. Ayrıca Huawei’nin 2023-2024 dönemini “kırıp geçemeyeceğinden” emin olmadığını yazdığı bildirildi.

Ren, kötümserliği için COVID sonrası ekonomik komplikasyonlar, savaş ve ABD yaptırımlarının birleşimini gerekçe gösterdi.

Bu nedenle, Huawei’nin başarısızlık riski yüksek olan karmaşık projeleri durdurmasını, verimliliği artırmak için şirketin kendi bulutunu (cloud) kullanmasını, elektrikli arabalar gibi ürünlerde Ar-Ge’yi azaltmasını ve kâr elde etme olasılığı çok az olan işletmeleri terk etmesini istiyor.

Ren, bazı denizaşırı pazarlardan çekilmeyi veya küçülmeyi ve yabancı personelin ülkelerine geri gönderilmesini öngören açıklamalarda da bulundu.

Huawei kısa süre önce, küçük bir büyüme ve kârında düşüş içeren yılın ilk çeyreğine ait sonuçlarını açıkladı.

İddialara göre şirketin önceliği bilgi ve iletişim teknolojileri altyapılarına odaklanmak olacak. 

KAYNAK: THE REGISTER, HABER7
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   En güçlü oyuncu kartı: Nvidia GeForce RTX 4090

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|