Ekonomi

Hamsi 40 liradan satılıyor: Vatandaştan yoğun ilgi

Havaların sıcak gitmesi ve Karadeniz’de fırtına olmasına rağmen tezgahlarda balık çeşitlerinin çok olduğunu söyleyen balık satıcıları, vatandaşların ilgisinden de memnun olduklarını belirtti.

BALIK BEDAVA

Balık fiyatlarını değerlendiren balık satıcısı Onurcan Köse, “Sezon bol miktarda avlanan balıklarla devam ediyor. Şu an hamsinin fiyatı bizde 40 lira. Hamsinin boyu da büyüdü ve yağlandı. Vatandaşların hamsiye ilgisi de güzel. Onun yanı sıra mezgit balığı satılıyor. Kilosu 25-30 lira arasında. İstavrit 60, barbun 40, somon 70, levrek 140, çupra 100 lira. Etle tavukla kıyaslarsak balık şu an bedava. Bu sezon balıkçının en fazla balık tuttuğu ve sattığı sezon oldu” dedi.

BALIK BOL FİYATLAR UYGUN

Balık satıcısı Mehmet Kılıç ise, “Fiyatlar uygun. Vatandaş sırasıyla en çok hamsi, mezgit, somon, çupra, levrek alıyor. Somon şu anda on numara, gayet güzel. Ortalama 1,5 ay daha böyle devam eder ve sezon biter. Vatandaşlar bu sezon palamuttan dolaplarını bile doldurdu. Vatandaşın dolabında balık koyacak yer kalmadı. Palamut bize şu an dondurucudan geliyor ve 40 liraya satıyoruz” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar da fiyatların uygun olduğunu ve bu sene bol miktarda balık tükettiklerini söyledi.

KAYNAK: İHA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Fenerbahçe'de savunma için 4 aday var!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası