GÜNDEM

Hadis ve siyer alimi: Prof. Dr. Raşit Küçük rahmetle anılacak

Öğretim üyeliği süresince 40’a yakın öğrencinin yüksek lisans ve doktora tez danışmanlığını yapan Prof. Dr. Raşit Küçük, tebliğler, bildiriler, müzakereler ve ansiklopedi maddelerinde de birçok çalışmaya imza attı.

Tedavi gördüğü hastanede 22 Kasım 2022’de 76 yaşında vefat eden, Din İşleri Yüksek Kurulu Eski Başkanı ilahiyatçı Raşit Küçük, ilmi çalışmalarının yanı sıra binlerce öğrenci yetiştirdi.

Prof. Dr. Küçük için, 18 Aralık Pazar günü İlim Yayma Vakfı’nın Vefa’daki yeni binasında bir anma programı düzenlenecek.

Faruk Beşer, Ahmet Turan Arslan, Mustafa Karataş, Engin Yılmaz, başta olmak üzere (kadim) Daru’l-Hadis ve İhya Araştırma merkezi araştırmacılarının bir çoğunun katılacağı, Merhum Küçük hocanın kabri başında hatim duası ile başlayacak olan programın akışı şu şekilde;

10.30-11.00 Muhterem merhum Raşit Küçük hocamızın Fatih haziresindeki kabri başında buluşmak
11.00-11.30  Okunan hatimlerin hocamızın ruhuna bağışlanması
11.30-12.00 İlim Yayma Vakfı’nın Vefa’daki binasına ulaşmak
12.00 -12.30 Hasbihal ve öğle namazına hazırlık
12.30-13.00 Öğle yemeği
13.00-13.30 Öğle namazı
13.30-15.30 Muhterem merhum Raşit Küçük hocamızı anma programı

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Rusya'dan S-400 sevkiyatı Batı'yı endişelendirdi! ABD'den Türkiye'ye üstü kapalı küstah tehdit

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası