Dünya

Güney Afrika’da pitbullar dehşeti yaşattı: 1 çocuk öldü, bir çocuk yaralandı

Devlet televizyonu SABC’nin haberine göre, Hennenman ilçesinde komşusunun bahçesinde oynayan bir çocuk, iki pitbull tarafından kafasından ısırılması sonucu hayatını kaybetti.

PITBULL ÖLDÜRÜLDÜKTEN SONRA YAKILDI

Köpeklerden biri bölge halkı tarafından yakalanarak öldürüldükten sonra yakıldı. Diğer köpek ise polisler tarafından saklanarak barınağa nakledildi.

Köpeklerin sahibinin de öfkeli halkın hiddetinden korunmak üzere güvenli bir bölgeye götürüldüğü bilgisi paylaşıldı.

– CAPE TOWN’DAKI PİTBULL SALDIRISINDA BİR KIZ ÇOCUĞU AĞIR YARALANDI

Güney Afrika’nın yasama başkenti Cape Town’un Athlone bölgesinde hafta sonu meydana gelen bir diğer vakada ise bir kız çocuğu pitbull saldırısı sonucu ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

ÜÇ PİTBULLU ÖLDÜRDÜKTEN SONRA ATEŞE VERDİ

The Citizen’ın haberine göre, bu olayın ardından, Atholene sakinleri genç kıza saldıran üç pitbullu öldürdükten sonra ateşe verdi.

HÜKÜMETE PİTBULL DÜZENLEMESİ ÇAĞRISI

Kasımın ikinci haftasında Bloemfontein kentinde 8 yaşında bir çocuğun pitbull saldırısında ölmesinin ardından, bu türün evcil hayvan olarak yasaklanması çağrıları kamuoyunda geniş yer bulmuştu.

Sizwe Kupelo Vakf’nın, Change.org üzerinden başlattığı, Güney Afrika’da pitbull cinsi köpeklerin evcil hayvan olarak satışlarının yasaklanmasına yönelik imza kampanyasına şimdiye kadar 106 binden fazla kişi katıldı.

Güney Afrika Pitbull Federasyonundan yapılan açıklamada, pitbull saldırılarında çocukların hayatını kaybetmesinden kısmen hükümetin sorumlu olduğu belirtilerek, bu köpek türünün evcil hayvan olarak yetiştirilmesine yönelik düzenlemeler getirilmesi çağrısında bulunuldu.

KAYNAK: AA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Azerbaycan Arap Birliği Zirvesi’ne onur konuğu olarak davet edildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
ERTAN HABER