Sağlık

Gaviscon Ne Zaman İçilir?

Sağlığınızı korumak için içtiğiniz bu ilacı doktorunuzun kontrolünden çıkmadan dikkatli bir şekilde kullanmanız son derece önem taşımaktadır. Gaviscon’un mide ve reflü gibi şikayetlerin ortaya çıkışının ani olması nedeniyle ne zaman içileceği son derece büyük önem arz etmektedir.

Gaviscon yemekten sonra içilir. Ancak bu ilacı kullanmanız için mide şikayetinizin meydana gelmesi gereklidir. Bir istisna bu noktada mevcuttur. Doktorunuz destek olması amacıyla yatmadan önce gibi başka zaman dilimleri uygun gördüyse mutlaka ona uymanız gerekmektedir.

Tek başına Gaviscon içmek midenizin rahatsızlığını tamamen ortadan kaldırmayacaktır. Bu konuda hassas iseniz yatmadan önce gibi zaman dilimlerinde yemek yememeye dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca yemekte aşırı sıcak, soğuk ya da baharatlı gibi rahatsız edici besinlerden uzak durmanız önem arz edecektir.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız!

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Glifor Ne İçin Kullanılır? Ne zaman İçilir?

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|