Spor

Galatasaray’da yardımcı hoca Bafetimbi Gomis

Galatasaray ‘ın 37 yaşındaki Fransız golcüsü Bafetimbi Gomis, saha içinde takımına verdiği katkı kadar, saha dışında da önemli işlere imza atıyor. Tecrübeli futbolcunun özellikle genç oyunculara göstermiş olduğu yakın ilgi, teknik heyetin de işini kolaylaştırıyor. Antalya kampındaki gençleri bir an olsun yalnız bırakmayan Gomis, onlarla antrenman öncesi ve sonrasında ekstra çalışmalar yapıyor. Deneyimlerini sürekli olarak gençlere aktaran Sarı-Kırmızılı futbolcu, onlara geliştirmeleri gereken yönleri anlatıyor, sürekli diyalogla onların da kendilerini takımın bir parçası olarak hissetmelerini sağlıyor. Gomis’in basına kapalı olan İstanbul’daki antrenmanlarda da aynı şekilde hareket ettiği, gelen haberler arasında.

‘Gençlere sabırlı olmalıyız’

Basın mensuplarına verdiği röportajda da gençlerden övgüyle bahseden Bafetimbi Gomis, Türkiye’de çok fazla yetenekli oyuncu olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti: “Genç oyuncular için sabırlı olmalıyız. En önemli faktör sabır. Barış kendini çok geliştirdi ama daha fazlasını yapabilir. Kerem’in gerçekleştirdiği oyunları biliyoruz. Aynı şekilde devam etmeli. Yunus yeni sözleşme imzaladı ve daha konsantre olacaktır. Emin, Metehan gibi değerli oyuncular var. Onlar da iyi yerlere gelecek ama sabırlı olmalıyız. Geçen maçta kalecimize bir ıslıklama vardı. Türk halkı duygusal olduğu için tepki verdi ama sabırlı olmamız çok önemli.”

Selçuk İnan’a destek veriyor

1-2 yıl daha futbol oynamayı planladığını söyleyen Gomis, her ne kadar daha sonrası için bir plan yapmadığını belirtse de kariyerine antrenör olarak devam etmek istiyor. Şimdiden bu yönde adımlar atan tecrübeli futbolcunun, daha sonra Galatasaray’da görev alma gibi bir hedefi de söz konusu. Sarı-Kırmızılılar da bu hedefi doğrultusunda Gomis’e yardımcı olmaya hazır. Fransız yıldızın, geçtiğimiz günlerde Kasımpaşa’nın teknik direktörü olan eski takım arkadaşı Selçuk İnan’ı da arayarak tebrik ettiği ve destek verdiği öğrenildi.

KAYNAK: FANATİK

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası