Spor

Galatasaray’da bir imza daha geliyor! Anlaşma sağlandı

Galatasaray’da Yunus Akgün’ün ardından kulüple sözleşme görüşmelerine başlayan Kerem Aktürkoğlu ile prensip anlaşmasına varıldığı öğrenildi.

23 yaşındaki kanat oyuncusunun önümüzdeki günlerde zamlı mukaveleye imza atması bekleniyor.

21 kat artış yapılacak

Tıpkı Yunus’ta olduğu gibi Kerem’in de yıllık kazancının birkaç sezonluk planlama çerçevesinde 18 milyon lira bandına çekilmesi gündemde.

Şu anda yılda 8 milyon TL garanti ücret alan yıldız futbolcunun maaşı 1 yıl içinde yaklaşık 21 kat artmış olacak.

Kerem, geçtiğimiz sezon sözleşme imzalamadan önce 850 bin TL’ye oynuyordu.

5 yıllık yeni sözleşmeye imza atan genç kanatın maaşı 8 milyon TL’ye çıkarılmıştı.

Kerem Aktürkoğlu kimdir?

Kerem Aktürkoğlu, 21 Ekim 1998’de Kocaeli’nde dünyaya geldi. Futbola Gölcükspor altyapısında başlayan Kerem, daha sonra Hisareyn’in altyapı akademisine kaydoldu.

Bir yıl sonra Başakşehir’in altyapısına transfer olan Kerem, Bodrumspor’da kiralık olarak forma giydikten sonra 2018 yılında Karacabey Belediye’ye bedelsiz imza attı.

2019 yazında 24 Erzincanspor’a bedelsiz olarak transfer olan milli oyuncu, 2020 yazında yine bedelsiz bir şekilde Galatasaray’ın yolunu tuttu.

Sarı-kırmızılılarla 2026’ya kadar sözleşmesi bulunan 24 yaşındaki oyuncunun güncel piyasa değeri ise 13 milyon Euro.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Ünlü menajer konuştu! Mesut Özil, Kerem Aktürkoğlu, Arda Güler...

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası