Spor

Galatasaray, Nelsson’un alternatifini buldu!

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un Fransız Kulübü Lyon’un yöneticileriyle Cenk Özkacar’ın bonservisi için bir görüşme yapacağı öğrenildi. Artık A Milli Takım forması giymeye de başlayan 22 yaşındaki stoper, Valencia’da kiralık olarak oynuyor. İspanyol kulübü, satın alma opsiyonuna sahip ve bunu kullanmaya çalışacak. Ancak Galatasaray cephesi hem Cenk’le hem de Lyon’la anlaşıp, Valencia’nın bu transferdeki tüm yollarını kapatmaya kararlı.

Nelsson’a karşı tedbir

Eğer Lyon, uygun bir bonservis talebinde bulunursa, Sarı-Kırmızılılar Cenk’le de anlaşıp söz kesmeye çalışacak. Böylece Dünya Kupası’nda Danimarka formasıyla yıldızını parlatan Nelsson’un Sevilla’ya olası satışına da tedbir alınmış olacak. Galatasaray, genç savunmacının satışından 20 milyon Euro gibi bir gelir bekliyor.

Valencia mali krizde

Ekonomik sorunları olan ve finansal fair-play kurallarından dolayı büyük transfer yapamayan Valencia, Cenk’in kiralama bedeli olarak Olimpik Lyon kulübüne 500 bin avro verdi. Türk futbolcunun satın alma opsiyonunun sezon sonunda kullanılması halinde bonservis bedeli 5 milyon avro olacak.

Cenk Özkaçar Kimdir?

Valencia takımında stoper mevkinde forma giyen Cenk Özkaçar, 06 Ekim 2000 tarihinde dünyaya gelmiştir. 190 cm boyunda olan Cenk Özkaçar, sol ayağını kullanmaktadır. Genç futbolcu bu sezon ilk 11’de bir kez, toplamda 3 kez Valencia forması giydi.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Fenerbahçe'de anlaşma tamam! 1+1 yıllık sözleşme imzalanacak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası