Genel

Filipinler’deki sel ve toprak kaymasında can kaybı 33’e yükseldi

Filipinler’de Bicol, Visayas ve Mindanao bölgeleri başta olmak üzere ülkenin farklı kesimlerinde 2 Ocak itibariyle etkisini gösteren şiddetli yağışların neden olduğu sel ve toprak kaymalarında bilanço ağırlaşıyor.

Filipinler Sivil Savunma Dairesi’nden (OCD) yapılan açıklamada, sel ve toprak kayması nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 33’e yükseldiği bildirildi. Ayrıca 12 kişinin yaralandığı ifade edilirken, 7 kişinin ise kayıp olarak kayıtlara geçtiği aktarıldı.

Toplam 1.6 milyon kişiyi etkileyen şiddetli yağışlar nedeniyle 266 binden fazla kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığı belirtildi. Felakette oluşan altyapı zararının 3.6 milyon dolara, tarımda meydana gelen zararın ise 7.5 milyon dolara ulaştığı ifade edildi. Selden etkilenenlere 1.5 milyon dolar tutarında afet yardımı sağlandığı açıklandı.

Filipinler’in Misayas ve Mindanao bölgeleri başta olmak üzere ülkenin geniş kesiminde geçtiğimiz ay da şiddetli yağışlar meydana gelmiş, sel ve toprak kaymalarında 52 kişi hayatını kaybederken, 16 kişi yaralanmıştı.

KAYNAK: İHA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   2077’de mi Yaşıyoruz? Dünyanın En Büyük Striptiz Kulübü Artık Robot Koruma Kullanmaya Başlayacak!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası