Spor

Fenerbahçeli yönetici, Selahattin Baki’den Erden Timur’a gönderme!

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki, Antalya kampında basın mensuplarıyla sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

Futbolun adil bir şekilde saha içinde kalması durumunda her türlü mücadeleye hazır olduklarının altını çizen Fenerbahçeli yönetici, şu sıralar transfer gündemlerinde yer aldığı iddia edilen Samet Akaydın için de görüşlerini paylaştı.

“Çok vahim sözler”

Galatasaraylı yönetici Erden Timur’un “ligi bitirtmeyiz” ifadesi hakkında yöneltilen soruyu yanıtlayan Baki, “Olay ‘ligi bitirmeyiz’ ile başladı, 15-20 gün içinde ‘Şova devam’ ile Dünya Kupası arasına girdik. Bunlar çok vahim sözler. Rekabeti bir kenara bırakın, bu seviyelerdeki insanların daha dikkatli konuşması lazım. ‘Katil ilk olay yerine gelendir’ deniyor, ‘savaş gelirse hoş gelir sefa gelir’ ifadeleri kullanılıyor. Bunlar hiç normal olmayan söylemler. Bu sözler yöneticileri çok fazla etkilemiyor ancak sonra kahvelerde, tribünlerde insanlar karşı karşıya geliyorlar. Yöneticilerin aklıselim olması gerekiyor. ‘Fenerbahçe ne zaman şampiyonluk potasında olsa hiç kimse uğradığı adaletsizliklerden bahsetmiyor. Yarıştan koparsak eğer iş işten geçtikten sonra birkaç yorumcu çıkıp o zaman az da olsa dile getirebiliyor gerçekleri. Demek istediğim; bugün rakiplerimizin adalet çığlığı aslında “Fenerbahçe’nin uğramasını istedikleri adaletsizlikler çığlığıdır.” ifadelerini kullandı.

“Bunların normal cümleler olmadığını düşünüyorum”

Selahattin Baki, Fenerbahçe’nin yıllardır adaleti istediğini hatırlatarak, “Şova devam denilirken bu şov futbol şov mu yoksa adaletsizlik şovu mu? onu merak ediyoruz. Futbolsa tamam, mücadeleyi hep beraber verelim. Ama şov adaletsizlik şovuysa yaşanacak her şeyi takipteyiz, buna izin vermeyeceğiz. Bunların normal cümleler olmadığını düşünüyorum.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulunu dikkatli olmaya davet ediyoruz. Bilhassa adalet hezeyanları ardında, çıkan çıkmayan haklı haksız kartların, kötü performansta istikrar sahibi hakemlerin, kısaca her şeyin farkındayız. Bizim yıllardır istediğimiz tek şey adalet. Bu konuda her sezon başında çağrı yapıyoruz. Biz yıllarca bunun sözcülüğünü yaparken yanımızda olmayanlar, bu sezon bu kavramın arkasına sığınmış vaziyette” diye konuştu.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Adanaspor sahasında Gençlerbirliği'ni devirdi!

Büyükekşi, Timur’un açıklamalarını tasvip etmemiştir

Baki, Erden Timur ile Mehmet Büyükekşi’nin görüşmesi ve verdiği fotoğraf hakkında ise, “TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi eminim Erden Timur’un açıklamalarını tasvip etmemiştir ama sonuç itibarıyla her kulübün yöneticileriyle ilişkisi olması gerekiyor. Ne konuştukları da önemli. Erden Timur ziyaret esnasında da ‘ligi bitirtmeyiz’ dememiştir herhalde. Beni çok rahatsız etmiyor açıkçası. Komplo teorilerine inanmıyorum. Sayın Büyükekşi iyi gitmeye çalışıyor. Sıfır siyaset içinde ve herkese eşit mesafede olmaya çalışıyor.

Ancak ligi bitirtmeyiz cümlesini kimsenin unutmaması gerekiyor. Biz bu ‘şov devam edecek’ ifadesini de sorguluyoruz. Bu şov saha içinde futbol şovuysa kollarımızı açıp bekleriz. Kora kor mücadeleye hazırız. Keza hangi takımın sahada şov yaptığını tarafsız futbol kamuoyu takdir ediyordur. Adaletsizlik şovu ise de takipteyiz, buradayız.” ifadelerini kullandı.

“Stoper alalım diye bir gündemimiz yok”

Selahattin Baki, transferde adı Fenerbahçe ile anılan Adana Demirsporlu futbolcu Samet Akaydın ile bir görüşme yapmadıklarını aktardı.

Samet ile ilgili haberlerin, Adana Demirspor yönetimi ile aralarının çok iyi olması sebebiyle çıktığını söyleyen Baki, “Şu anda transferde 12 Ocak’a kadar vakit var. Bu, transferleri son dakikaya bırakacağız demek değil. Samet Akaydın ile ilgili haberler hem Adana Demirspor ile aramızın iyi olmasından hem de savunmada 2 oyuncumuzun sakat olmasından dolayı gündeme geldi. Sakatların durumu belli olacak. Nazım ve Peres’i bekliyoruz. Mutlaka stoper alalım diye bir gündemimiz de yok.” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye’de bir oyuncuyu almayı istiyorsak, o oyuncu Fenerbahçe forması giyecektir”

Sezon başında Beşiktaş’ın kadrosuna kattığı Tayyip Talha transferine de değinen Baki, “Kamuoyunda Beşiktaş’ın oyuncuyu bizim elimizden aldığı gündemi oluşturuldu. Biletini dahi biz almışız. Biz Adana Demirspor’a ‘bonservis vermeyiz’ dedik. Takas olursa alabiliriz dedik. Şunu herkesin anlaması gerekiyor. Türkiye’de biz bir oyuncuyu almayı çok istiyorsak, o oyuncu Fenerbahçe forması giyecektir. Bunu defalarca ispatladık. Kim Min-Jae ve Lincoln Henrique transferlerinde Porto ile mücadele ettik, onları da aldık.” şeklinde görüş belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası