Sağlık

Esopro Ne Zaman İçilir?

Esopro: mide de bulunan, yediğimiz ürünleri yakıp eriten, asidi azaltan ve reflü, gastroözofagel hastalığı (GÖRH), mide yanması, paptik ülser gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan bir ilaç türüdür. Mide de bulunan asidin üretilmesini azaltarak ve engelleyerek, hasar görmüş olan özofagus ve de mide dokusunun iyileşme süresini hızlandırmak için süre kazandırır.

Mide de hissedilen hazımsızlık anında, mide ekşimelerinde, mide yanmasında ve reflüzamanlarında kullanılır. Esopro; ayriyetten de mide ülserlerini korumak ve tedavi etmek için de kullanılabilir.

Esopro ilacı bağırsakta veya pankreas da Zollinger-Ellison sendromu adı verilen bir tümörçeşidinin ortaya çıkarttığı nadir bir hastalık içinde kullanılabilmektedir.

Esopro; sabah 1 kez olmak üzere kullanılır. Şiddetli hastalıklarda isre doktor nezaretin de günde 2 defa kullanılması önerilebilir. En yaygın yan etkileri ishal, baş ağrısı ve mide ağrısıdır. Esopro reçetesiz şekilde de eczaneler de satılmaktadır.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız!

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Dahiliye Alerji Testi Yapar mı?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|