Dünya

Eski Almanya Dışişleri Bakanı Maas milletvekilliğinden istifa edecek

Alman Haber Ajansı DPA’nın haberine göre, Maas basına kapalı yapılan SPD Federal Meclis Grubu toplantısında milletvekilliğinden ayrılacağına ilişkin bilgi verdi.

Maas’ın yarın Federal Meclis Başkanı Baerbel Bas’a istifa dilekçesini vereceği kaydedildi.

Alman basınında yer alan haberlerde, 2013-2018 yıllarında Adalet Bakanı ve 2018-2021 yıllarında Dışişleri Bakanı olan Maas’ın bu görevi bıraktıktan sonra avukat olarak çalışacağı aktarıldı.

Maas’ın yerine SPD’nin gençlik teşkilatı Juso’nun Saarland Eyaleti Başkanı 22 yaşındaki Emily Vontz’un milletvekili olacağı kaydedildi.

 

KAYNAK: AA
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Netanyahu'dan dikkat çeken Erdoğan açıklaması

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası