GÜNDEM

Erzak ve Maddi Yardım Yapan Dernekler

Türkiye’de birçok erzak yardımı yapan dernek bulunmaktadır. Yardıma muhtaç vatandaşlara gerekli erzak yardımı yapan kurum ve kuruluşlar her zaman çalışmaktadır. İhtiyaç sahibiyseniz veya çevrenizde ihtiyaç sahibi insanlar varsa sizde bu kurum ve kuruluşlardan erzak yardımı talep edebilirsiniz. Erzak yardımı yapılırken belli şartları taşıyor olmanız gerekiyor. Erzak ve Maddi Yardım Yapan Dernekler

Kış aylarında dernekler çoğunlukla kömür ve yakacak yardımı yapıyor. Bu yardım belli başlı şartları taşıyan vatandaşlarımıza yapılıyor. Yakacak yardımının yanında kış aylarında erzak yardımı da yapılabiliyor. Erzak yardımı yapmak için bir başvuruda bulunmak gerekiyor. Özellikle devlet tarafından sosyal yardımlaşmadan alınacak yardımlar da doğrudan sizden istenen belgeler ile başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Eğer erzak yardımı talebinde bulunacaksanız deniz feneri yardımlaşma ve dayanışma derneğine başvuru yapabilirsiniz. Deniz Feneri Derneği iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Adres: Kazlıçeşme Mahallesi 10. Yıl caddesi İstanbul, Zeytinburnu

Telefon: 0212 415 61 61- 0212 414 60 60

E posta adresi: [email protected]

Erzak yardımı yapan bir diğer kurum ise Türkiye Diyanet Vakfıdır. Derneğin amacı ihtiyaç sahiplerini bulup araştırıp gerekli erzak yardımları yapmaktır. Bu vakfa başvurmak isteyenler için aşağıda iletişim bilgileri mevcuttur.

Adres: Kültür Mahallesi Doktor Mediha Eldem Sokak Kocatepe, Ankara

Telefon: 0312 416 90 00- 0530 918 19 75

Türkiye Kızılay Derneği’de başvuruda bulunup erzak yardımı alabileceğiniz bir yardım kuruluşudur. Türkiye Kızılay Derneği en çok yardımda bulunan dernekler arasında yer almaktadır. İletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır. Telefon numarası ile başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Telefon: 0312 584 18 68

Adres: Yenişehir, Ankara

Maddi Yardım Yapan Vakıflar

Günümüzde pek çok ihtiyaç sahibi var ve bu ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız bazı kuruluşlardan maddi yardımda bulunmak isterler. Ülkemizde artan fiyatlar ile aileler geçimlerini zor şartlar altında sürdürmekteler. Devlet bu ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaktadır. Bu durum da maddi yardım alabileceğiniz pek çok kurum mevcuttur. Bunlardan bazıları şunlardır ;

  • Nef Vakfı
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Türkiye KEİPA'nın dönem başkanlığını devraldı

İhtiyaç sahibi ailelerin lise ve ortaokul masraflarını karşılamak ve eğitimlerine destek olmak amaçlı kurulan bir vakıftır.

  • İHH İnsani Yardım Vakfı

Yalnızca ülkemizde değil farklı ülkelerde de yardım yapan bir vakıftır.  Yalnızca maddi yardım başvurusu ile kalmayıp savaş bölgelerinde ve okul, hastane ihtiyaç duyulan bölgelerde toplanan bağışlar ile yardım yapılmıştır.

  • Türkiye Sokak Çocukları Vakfı

Bu kuruluşun adından da anlaşılacağı üzere kimsesiz, anne ve babası olmayan çocuklara eğitim hayatına devam edebilmeleri adına kurulmuş olan bir vakıftır.

Yardım Derneklerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Erzak ve Maddi Yardım Yapan Dernekler Bu başvuruları e-devlet üzerinden formu eksiksik doldurarak yapabileceğiniz gibi yardım sitelerinin sitelerinden online başvuru olarakta yapabilirsiniz. Günümüzde ihtiyaç sahibi vatandaşlara rastlamak oldukça mümkündür. Fakat her ihtiyaç sahibine de yardım yapılmaz. Çünkü ihtiyaç sahibinin gerekli koşullarda şartları taşıması gerekir. Bundan dolayı her başvuru kabul edilmez. Kişinin başvuru beyan formunun doğruluğu araştırılıp incelendikten sonra yardım başvurularını kabul olup olmayacağı belirlenir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası