Dünya

Erdoğan’ın son hamlesi Yunan’ı korkuttu! ‘Bütün gece uyuyamadık’

Savunma sanayiinde sağlam adımlarla ilerleyen Türkiye, milli ve yerli silahlarını üretmeye devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye geçtiğimiz günlerde ilk yerli balistik füze Tayfun’u ateşledi. Türkiye’nin attığı her adımı takip eden Yunanistan, Tayfun‘u da es geçmedi.  Yunanistan’ın gündeminde günlerdir Tayfun füzesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları yer alıyor. 

“E VURACAK TABİ SEN RAHAT DURMAZSAN”

Füze denemesi sonrası Samsun’da konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tayfun füzesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi artık füzelerimizi yapmaya başladık, bu üretim Yunan’ı ürkütüyor. Tayfun diyorsun, Yunan ürküyor ‘Atina’yı vurur’ diyor. E vuracak tabi, sen rahat durmazsan sen Amerika’dan adalara bir şeyler almaya çalışırsan Türkiye gibi bir ülke herhalde armut toplamayacak, bir şeyler yapması lazım” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söz konusu açıklaması beklendiği gibi Yunanistan’da hemen yankı buldu. Günlerdir Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerinin tartışıldığı Yunanistan’da konuya ilişkin ilginç yorumlarda yapılıyor.

“BÜTÜN GECE UYUMADIK”

Tayfun füzesinin denenmesine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine ilişkin en çarpıcı yorum ara ara Türk televizyonlarında da yayına katılan gazeteci Manolis Kostidis‘ten geldi. Kostidis canlı yayında bütün gece uyumadığını itiraf etti. Kostidis, “Gerçek şu ki, bütün gece uyumadık çünkü Türkiye Cumhurbaşkanı Yunanistan’ı, Atina’yı Tayfun füzesiyle vurmakla tehdit etti. Bu yüzden bütün gece uyumadık çünkü dün gece Türk medyasında Türkiye saati ile gece 02.30’a kadar bizim saatimize göre 01.30’a kadar Atina’yı vurup vuramayacaklarını, bunu nasıl yapabileceklerini ve neden yapmaları gerektiğini tartışıyorlardı.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK: HABER7
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Kuzey Kore ABD'nin uyarısını dinlemedi... Japon Denizi'ne yeni balistik füze!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası