Magazin

Emilia Clarke: Beynimin küçük bir kısmını kaybettim!

Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinde ‘Daenerys Targaryen’ karakteriyle hafızalarda yer eden Emilia Clarke, geçirdiği iki beyin anevrizması sonrası yaşadıklarını anlattı. İngiliz yıldız, yaşadığı sağlık sorununun ardından hâlâ konuşabiliyor olmasının bir mucize olduğunu söyledi.

2011-2013 yıllarında iki kez beyin anevrizması geçirip, beyin ameliyatı olan Emilia Clarke, hastalığıyla ilgili detayları ve sekiz sezon boyunca rol aldığı ‘Game of Thrones’ dizisinin çekimleri sırasında yaşadığı korku dolu süreci ilk kez açıkladı.

“KONUŞABİLMEM BİLE BİR MUCİZE”

BBC1’in ‘Sunday Morning’ programında Sophie Raworth’a konuşan Emilia Clarke, “Bu süreçte çok fazla perspektif kazanıyorsunuz. Beynimin küçük bir kısmını kaybettim. Düşününce çok komik geliyor ama benim konuşabilmem bile mucize. Bu tür bir ciddi tehlikeyi atlatan çok az sayıda insandan biriyim” açıklamasını yaptı.

BEYİN ANEVRİZMASI NEDİR?

Beyin anevrizması, beyindeki bir kan damarında olan çıkıntı veya balonlaşmasıdır. Sızdırması veya yırtılması sonucunda beyin kanamasına neden olabilir. Bu durum hastanın yaşamını tehdit edeceğinden dolayı acil tıbbi müdahale gerektirir.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Ünlü oyuncu Beren Saat'in son fotoğrafındaki detay, hayranlarını korkuttu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER