Teknoloji

Elon Musk Twitter anlaşmasının feshiyle ilgili SEC’e yeni bir mektup gönderdi

Elon Musk, Twitter’ı satın alma anlaşmasını tek taraflı sonlandırdığını bildiren ikinci mektubu Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) gönderdi.

Twitter’ın eski güvenlik şefi  Peiter Zatko tarafından geçen hafta yapılan ifşalara atıfta bulunan yeni mektup, anlaşmanın neden feshedildiğine dair SEC’e ek bir bildirimde bulunuyor.

Zatko, yaklaşık bir buçuk yıl Twitter’da çalıştıktan sonra Ocak ayında “düşük performans ve yetersiz liderlik” gerçekçe gösterilerek Twitter tarafından işten çıkarıldı. Zatko geçtiğimiz hafta Twitter’ın güvenlik protokollerinin gücü konusunda herkesi aldattığını belirterek, korkunç eksiklikler, ihmal ve cehalete tanık olduğunu kaydetti. Ayrıca Zatko, Twitter’ın eksikliklerini düzenleyicilerden ve yatırımcılardan gizlemeye çalıştığını da söyledi.

Elon Musk ve hukuk ekibi yeni mektupla Twitter’ın satın alma anlaşmasının şartlarını ihlal ettiğini daha güçlü argümanlarla ortaya koymaya çalışıyor. Ancak Musk ve ekibinin dava da elini güçlendirmesi için Zatko’ya ihtiyacı var.

TWITER: YENİ MEKTUP GEÇERSİZ VE HAKSIZDIR

Twitter’ın yasal temsilcisi William Savitt’in SEC’e gönderilen yeni mektubla ilgiliği “Musk’ın yeni fesih bildiriminin yalnızca, Twitter’ın daha önce de belirttiği gibi, tutarsızlıklar ve yanlışlıklarla dolu, önemli bir bağlam içermeyen üçüncü bir tarafça yapılan açıklamalara dayandığını” söyledi.

Daha Savitt sözlerini şöyle devam etti:

“8 Temmuz 2022 tarihli fesih bildiriminizde olduğu gibi, 29 Ağustos 2022 tarihli mektubunuzda belirtilen sözde fesih de sözleşme kapsamında geçersiz ve haksızdır. Mektubunuzdaki iddiaların aksine, Twitter, sözleşme kapsamındaki beyan veya yükümlülüklerinin hiçbirini ihlal etmedi. Twitter, anlaşmayı yürürlüğe koymayı ve anlaşılan fiyat ve şartlarda anlaşmayı tamamlamayı planlıyor.”

Geçen ay Twitter, Musk’a anlaşmadan çekilme girişimi nedeniyle dava açtı. Ekim ayında Delaware Chancery Mahkemesi’nde beş günlük bir jürisiz duruşma yapılması planlanıyor.

KAYNAK: HABER7
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Elon Musk ile Twitter arasındaki dava üniversitede ders olarak verilecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER