Genel

Elon Musk, Servetiyle Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

Tesla ve SpaceX şirketleriyle yıllar boyunca tüm dünyanın imrenerek baktığı Elon Musk, özellikle son bir yılda yaptığı paylaşımlar ve yorumlarıyla pek çok kişinin gözünde antipatik bir karaktere dönüştü. Öte yandan Musk, bugün tersine bir rekorla gündeme geldi.

Guinness Rekorlar Kitabı, yakın zamanda dünyanın en zengin insanı unvanını bırakan Elon Musk’ı “Tarihteki en büyük kişisel servet kaybı” rekoruna layık gördü. Musk, resmi belgelere göre Kasım 2021’den bu yana toplam 182 milyar dolar kaybetti.

Peki Elon Musk’ın serveti neden düştü?

Musk’ın serveti, özellikle Tesla hisselerinde yaşanan düşüşten aşırı derece etkilendi. 2021 yılında 320 milyar dolar ile ‘zenginlik rekoru’ kıran Musk, Ocak 2023 itibarıyla Forbes verilerine göre 138 milyar dolar servete sahip.

Günümüzde en fazla servete sahip kişi ise 195,9 milyar dolarlık servetiyle Bernard Arnault.

Elon Musk’ın rekoru daha önce kime aitti?

Elon Musk’ın taşımaya başladığı rekor, 2000 yılında Japon teknoloji yatırımcısı Masayoshi Son’a layık görülmüştü. Son, toplam 58,6 milyar dolar kaybetmişti.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Disney CEO'su Bob Iger, 2 Yıl Sonra Şirkete Geri Döndü

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası