Spor

Ekvador Dünya Kupası’ndan ihraç edilebilir

Enner Valencia, Dünya Kupası’nda oynayamama tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Daily Mail’in haberine göre; 23 yaşındaki Byron Castillo’nun sahte doğum belgesi düzenlemesi sayesinde Ekvador Milli Takımı’nda forma giyebildiği iddia edildi. 

Daily Mail’de yayınlanan belgelerde Castillo’ya ait olduğu belirtilen ses kayıtlarında Kolombiya doğumlu olduğunu kabul ettiği bilgisi verildi.

Doğum tarihiyle oynanmış

Castillo’nun ayrıca belgelerde belirtildiğinin aksine 1998 değil 1995 doğumlu olduğu, tam adının Byron Javier Castillo Segura değil Byron David Castillo Segura olduğunu ve sahte evrak düzenlemek için Ekvadorlu bir işadamından yardım aldığını itiraf ettiği kaydedildi.

Bir diğer iddia ise Ekvador Futbol Federasyonu’nun bu durumdan haberdar olmasına rağmen, durumu örtbas etmeyi tercih ettiği yönünde oldu. 

FIFA ihraç edebilir

FIFA’nın kararında Fenerbahçeli Enner Valencia’nın formasını giydiği Ekvador’un Dünya Kupası’ndan ihracı da gündemde olacak.

Eğer ihraç durumu gerçekleşirse, Dünya Kupası eleme grubunu Ekvador’un hemen altında bitiren Şili turnuvaya dahil edilecek.

Elemeleri yedinci sırada tamamlayan Şili, Castillo’nun oynadığı maçların geçersiz sayılması halinde Dünya Kupası’na katılma şansı yakalayacak. (NTV Spor)

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   İşte Basketbol Süper Ligi'nin şampiyonları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER