GÜNDEM

Düzce’de Deprem: Bakan Soylu’dan son dakika can kaybı açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: Düzce’de meydana gelen, İstanbul ve çevre illerde de hissedilen 5.9 şiddetindeki deprem sonrası Düzce’de elektrikler kesildi. İnternete erişimde sorunlar yaşanıyor.

Deprem bölgesinden canlı yayına bağlanan DHA muhabiri: “Elektrikler kesik. Düzce’de vatandaşlar sokakta. İnternet yok. Telefon çok zor çekiyor. Herkes panik halde.” ifadelerini kullandı.

SOYLU’DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada, “Düzce’nin Gölyaka ilçesinde, saat 04.08’de gerçekleşen 5.9 büyüklüğünde #deprem’in ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan can kaybı bilgisi bulunmamaktadır. Ekiplerimizin saha taraması devam etmektedir.” bilgisini paylaştı. AFAD: EKİPLER BÖLGEYE SEVK EDİLDİ

AFAD: EKİPLER BÖLGEDE

Depremle ilgili AFAD’dan yapılan bilgilendirmede ise “Gölyaka ilçesinde saat 04.08’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Düzce, Ankara, İstanbul ve Sakarya AFAD ekipleri bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeleri takip ediyoruz.” denildi. 

Düzce ‘de meydana gelen deprem sonrası sosyal medyada paylaşılan görüntüler depremin büyüklüğünü gözler önüne serdi.

Depremden etkilenen bir markette ise reyonlarında bulunan malzemeler yerlere saçıldı.

DÜZCE’DE BAZI BİNALARDA ÇATLAKLAR OLUŞTU

Depremin merkez üssü Düzce’de bazı binalarda ve merdivenlerde çatlaklar oluştuğu öğrenildi. AFAD ve belediye ekipleri Düzce merkez ile ilçe ve köylerle irtibata geçerek çalışmalarını sürdürüyor. 
 

AYRINTILAR GELİYOR…

KAYNAK: HABER7
MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Düzce depremi sonrası uzmanlardan açıklamalar: Beklenen İstanbul depreminin öncüsü değil

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER