Dünya

Dünyanın son gününde neler olacak? İşte Bilim insanlarının teorileri…

Bilim camiası, birçok konuya cevap aradığı gibi “Dünyanın son gününde ne olacak?” sorusuna da cevap arıyor. Bu soru, inanış biçimleri ve bilimsel teorilere göre değişiklik gösteriyor. İslam dinine göre dünyanın son gününde kıyamet kopacak ve Kuran-ı Kerim’de yazılanlar gerçekleşecek.

BİLİM DÜNYASININ “DONMA” TEORİSİ,

Bilim insanları ise dünyanın son gününde fiziksel olaylar yaşanacağını söylüyor. Bilimin ortaya attığı en ilginç teori ise ‘büyük donma’ adı verilen bir teori. Bu teoriye göre sıcak patlama ve kaotik bir karmaşa ile var olan Evren zaten soğumaya çalışmaktadır. Evren genişlemeye devam edecek, yeteri kadar büyüyünce yoğunluğu aşırı azalacak ve sıcaklığı gittikçe düşecek, bunun sonunda kutupsal graviteler eşdeğer düzeye inecek ve evren donacaktır.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ: Bugüne kadar tespit edilen en yaşlı galaksi: GLASS-z13

BİLİME GÖRE DEĞİŞİKLİKLER OLABİLİR

Evrenin ani bir patlamayla oluşması fikrine Big Bang denir ve bu fikir bilim adamlarınca kabul edilmiştir. Evrenin nihai kaderi, kütle ve enerjinin fiziksel öncelikleri, en üst yoğunluğu ve patlamanın ölçeğine göre ciddi bir kozmolojik soru olmuştur.

Kozmologlar arasında evrenin düz ve sonsuza dek genişler yapıda olduğuna dair bir fikir birlikteliği vardır. Evrenin nihai kaderi ise , evrenin şekline ve karanlık enerjinin oynadığı role göre değişecektir.


MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Çok konuşulan o kare Fransızın dilinde: Erdoğan'ın üstünlüğü...

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|