Spor

Dünya Kupası finali öncesi alarma geçtiler! Salgın şüphesi…

Pazar günü oynanacak 2022 Dünya Kupası finali öncesi Fransa alarma geçti. Fransa Milli Takımı’nda Upamecano, Rabiot ve Coman’ın ateşi yükseldi. Fransız sağlık heyeti deve gribinden şüphe ediyor.

“YAYILMAMASI İÇİN UĞRAŞ VERİYORUZ”

Teknik direktör Deschamps, “Doha’da hava sıcaklığı biraz düşmeye başladı. Coman’ın bu sabah ateşi vardı. Birkaç grip belirtileri içeren vakamız vardı. Salgının yayılmaması için uğraşıyoruz. Futbolcular sahada büyük efor harcıyor ve belli ki bağışıklık sistemleri zarar görüyor” açıklamasını yaptı.

DSÖ UYARIDA BULUNMUŞTU

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Öldürücü deve gribinin Dünya Kupası’yla beraber yeni bir salgına dönüşebileceği konusunda uyarılarda bulunmuştu.

Son dönemde Türkiye’de de gündeme gelen, bulaşması halinde yüzde 40 oranında ölümle seyreden, ani solunum yetmezliğine sebep olan deve gribinde, Covid ve gripte de yaygın olan ateş, titreme, boğaz ağrısı ve öksürük gibi belirtiler görülüyor. Bugüne kadar 3 bine yakın vaka sayısı tespit edilirken, vakaların üçte biri hayatını kaybetmişti.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Sivasspor-Slavia Prag!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Ertan Haber |-| Uçak Bilet Rezervasyonu Doğalgaz Rezervleri İle Adını Duyuran Karadenizden Farklı Mücdeler Gelebilir . Merakla Beklenen Yeni Dizi Alsancak İlk Bölümü İle İzleyici İle Buluştu . 2023 Seçiminin 14 Mayısta Yapılmasına İlişkin Liderlerden Gelen Mesajlar Olumlu . Devlete Olan Vergi Ceza ve Prim Borclari icin Yapilandirma Paketi Geliyor . Kamudaki 700 Bin İşçinin Toplu Sözleşme Görüşmeleri Resmen Başladı . Özel Okullar Zam Oranını Ek Ücretler İle Aşmaya Başladı Aileler Eylem Yaptı . Vicdansız Hırsız Camiye Namaz Kılmaya Gelen Turistin 9 Bin Dolarını Çaldı . İstanbul Taksimde Bir Sinyalci Sürücülerden Yoldan geçenlerden Para İstedi . Dolandırıcılar İstanbulda Genç Bir Esnafın Whatsapp Hesabını Ele Geçirdi . İstanbulda Düz Daire İle İskoçyadaki Dayalı Döşeli Tarihi Şatonun Fiyatı Aynı . İspanyada Geleneksel Kötülükleri Kovma Festivalinde Şeytanı Turpla Kovaladılar . Ağrıda Yaşayan Beşizler İlk Karnelerini Aldı Kıyafetleri Gibi Notlarıda Aynıydı . Türkiyede 60 Yılın En Kurak Kış Mevsimi Camilerde Yağmur Duası