Ekonomi

Dün indirim gelen motorine bugün zam geldi!

Dün motorine gelen 1 liralık indirimin ardından bugün de 82 kuruşluk bir zam geldi. Fiyat değişikliğinin ardından motorin yeniden 23 liranın üzerine çıkmış durumda. Brent petrolde dalgalanmalar sürerken akaryakıt fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Dün indirim gelen motorine bugün zam geldi!

Motorin kaç lira oldu?

Zammın ardından İstanbul’da motorinin litresi 23 lira 23 kuruşa yükseldi. Motorinin litresi Ankara ve İzmir’de 23 lira 36 kuruşa çıktı.

Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanıyor?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor. Dün indirim gelen motorine bugün zam geldi!

Epgis fiyat değişimlerini duyurmama kararı almıştı

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Yabancıların hisse alımı 9 ayın zirvesinde

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER