KADIN

Doğal Görünümlü Makyaj Yapımı

İlk adım; cildimizi temizlemeliyiz. Cildi kirden ve yağdan arındırmadan yapılan makyaj bize istediğimiz sonucu vermeyecektir, bu nedenle cildimizin temiz olması çok önemlidir. Unutmayalım ki cildimiz ne kadar temiz olursa o kadar canlı görünecektir. Cildimizi, cilt tipimize uygun bir temizleme ürünü ile temizledikten sonra peeling ile de cildi ölü derilerden arındırıp pürüzsüz olmasını sağlarız. En son adım olarak da cildimizi güneş ışınlarından korumak için güneş kremi kullanmalıyız.

Cildimizin temizliğini bitirdikten sonra makyajımıza başlayabiliriz. Bu adımda kapatıcı için hangi ürünü kullanacağımızı belirlemeliyiz. Eğer BB krem ya da CC krem tercih edecekseniz nemlendirici kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Yoğun kapatıcı bir fondöten doğal bir görüntü sağlamayacaktır. Islak bir sünger yardımıyla fondötenimizi tampon hareketlerle yüzümüzün her tarafına eşit bir şekilde dağıtarak uyguluyoruz.

Ten makyajımız bittikten sonra göz makyajımıza geçebiliriz. Doğal bir makyaj için göz makyajı da ince detaylar gerektiren bir konudur. Çünkü doğal makyaj için ten rengimize yakın renk tonlarını seçmeliyiz. Bu makyaj için ideal renk seçimleri; şeftali, açık kahverengi ve gül kurusu tonlarıdır. Göz kapağının üzerinden başlayarak katlanma bölgesine doğru karıştırma fırçası ile dağıtarak uyguluyoruz. Tercihinizi kahve tonlarında kullanırsanız daha doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Maskara göz makyajımız için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Öncelikle maskara seçimimizi yapmalıyız. Kirpiklerimizi tek tek ayıran bir maskara seçmeliyiz. Topaklanma yapan bir maskara bizi doğal görünümden uzaklaştıracaktır. Eğer maskaranızın rengi siyah ise tek kat sürmeniz yeterli olacaktır. Ancak ben kahverengi maskarayı da öneririm. Çünkü kirpiklerimize daha doğal görünmesine yardımcı oluyor.

Göz makyajımızıda bitirdik şimdi sıra dudaklarda . Doğal makyajın sırrı doğal renklerden geçiyor. Dudaklarımız için yine doğal renkler tercih etmeliyiz. Dudak kalemi kullanacaksanız, rujunuzla aynı renk dudak kalemi tercih etmelisiniz. 

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Cilt Sarkmasını Önleyecek 10 Doğal Kür ve Tarifleri...

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|