Sağlık

Diaformin Nedir, Ne için kullanılır?

Diaformin Nedir, Ne için kullanılır
Diaformin Nedir, Ne için kullanılır

Baştan uyarmamız gerekir ki bu ilacı yalnızca zayıflama amacıyla kullanmanız sizin için istenmeyen sonuçlar doğurabilir bu sebepten dolayı yalnızca gerekli durumlarda kullanmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Şimdi sizlere Diaformin Nedir bunlardan bahsedeceğiz.

Merak etmiyor musun Bugüne kadar tespit edilen en yaşlı galaksi

Diaformin isimli ilacı istediğiniz zaman içebilirsiniz. Ancak bu noktada doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymalısınız. Prospektüs içerisinden aldığımız bilgilere göre, yemeklerden önce ya da sonra içilmesinde bir sakınca bulunmuyor. Verilen doz ise birkaç parçaya bölünmüş şekilde kullanım tavsiye etmektedir. Böylelikle kullanım esnasında emilim daha efektif olacaktır.

Sonuç olarak ilacın ismi her ne olursa olsun, Diaformin gibi metformin maddesi içeren bir ilaç içiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta doktor tavsiyelerini dinlemek. Bu tür ilaçlar sağlıklı beslenme ve spor ile desteklenmediği sürece fayda etmeyecektir.

Eğer şeker hastalığınız varsa, pankreasınız yeterli insülini üretmiyor veya vücudunuz üretilen insülini düzenli kullanamıyordur. Bu durum kanınızda yüksek düzeyde glukoz bulunmasına neden olur. DİAFORMİN kanınızdaki glukoz düzeyini mümkün olduğunca normal düzeye düşürmeye yardımcı olur.

DİAFORMİN, tek başına diyet ve egzersizin kan şekeri düzeyini kontrol etmede yetersiz kaldığı özellikle fazla kilolu tip 2 diyabetli hastaları (insülinden bağımsız diyabet olarak adlandırılan, bir tür şeker hastalığı) tedavi etmede kullanılır.

Polikistik Over Sendromu: İnsülin direncini kırmak ve hiperinsülinemiyi önlemek amacıyla kullanılır.

•   Erişkinler, DİAFORMİN’i tek başına veya şeker hastalığını tedavi etmede kullanılan diğer ilaçlarla (ağızdan alınan ilaçlar veya insülin) birlikte kullanabilir.

•   10 yaş ve üzeri çocuklar ve ergenler DİAFORMİN’i tek başına veya insülinle birlikte kullanabilir.

•   Yalnız yaşam tarzı değişikliğinin glukoz değerlerini normal sınırlarda tutmakta yetersiz kaldığı durumda, en az bir risk faktörü olan prediyabetik bireylerde tip 2 diabetes mellitusun önlenmesi.

MERAK ETMİYOR MUSUNUZ:   Pepino faydaları nelerdir? Kan şekerini dengeleyen pepino nasıl yenir?

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. Diaformin Nedir İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
ERTAN HABER |-| Adana Kartuş Toner Dolumu |-|